لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۲

خبرهایی از دنیای سرعت


مرحله یازدهم مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان که امروز در پیست هوکنهایم رینگ آلمان برگزار شد، با پیروزی فرناندو آلونسوی اسپانیایی به پایان رسید.

این راننده تیم فراری، مسیر چهار کیلومتر و ٥٠٠ متری این پیست را ٦٧ بار دور زد تا به مقام نخست دست یابد. پس از اوهم تیمی اش فیلیپه ماسای برزیلی با چهار ثانیه و یک صدم ثانیه اختلاف دوم شد و سباستین فتل از تیم آر. بی. آر. رنو هم به سکوی سوم رسید

چهره قهرمان مسابقات جایزه بزرگ موتو جی. پی. لاگونا سکای کالیفرنیا، نیز یک شنبه مشخص خواهد شد. روز شنبه رقابت زمان گیری با برتری خورخه لورنزو به پایان رسید. لورنزوی اسپانیایی از تیم یاماها با ثبت زمان یک دقیقه و ٢٠ ثانیه و ٩٧ صدم ثانیه خط اول استارت را بخود اختصاص داد. پس از او، کیسی استونراسترالیایی از تیم دوکاتی و آندر یآ دوویزیسیو از هوندا به ترتیب،دوم و سوم شدند و .هم اینک لورنزوی ٢٣ ساله در صدر جدول قهرمانی قرار دارد، و با پیروزی در این میدان به پنجمین برد پیاپی و چهاردهمین پیروزی اش در مسابقات موتوجی پی دست خواهد یافت.

در ادامه مسابقات نسکار و از سری جام نیشن واید، کایل بوش در پیست کروگر ٢٠٠ به مقام نخست دست یافت. بوش این پیست را ٢٠١ بار دور زد، تا با پیروزی در این پیست، به هشتمین مقام اش در مسابقات این فصل دست یابد. پس از بوش، کارل ادواردز، با خودروی فورد، و آریک آلمیرولا با خودروی شورولت، دوم و سوم شدند.

XS
SM
MD
LG