لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۲

دکتر فاوچی انتظار دارد سازمان غذا و داروی آمریکا داروی کووید۱۹ را به سرعت تائید کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - متخصص ارشد بیماری های عفونی در ایالات متحده می گوید انتظار دارد دولت آمریکا به سرعت داروی «رمدسیور» را برای استفاده اضطراری در درمان «کووید۱۹» تائید کند.

دکتر آنتونی فاوچی، مدیر «انستیتو ملی آلرژی و بیماری های عفونی»، روز پنج شنبه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «ان بی سی» گفت که با رئیس «سازمان فدرال غذا و دارو» صحبت کرده و او تائید کرده است که آن سازمان در مسیر تائید خیلی سریع این دارو قرار دارد.

دکتر فاوچی نسبت به داروی «رمدسیور»، که اثرگذاری آن در مبارزه با ویروس کرونا در یک پژوهش دولتی تائید شده است، ابراز خوشبینی کرد.

او در عین حال تاکید کرد که این دارو به هیچ عنوان ابزار توقف این بیماری همه‌گیر نیست، بلکه یک گام مهم نخست در مسیر یافتن درمان‌های موثر است که می‌تواند در کنترل شیوع این بیماری اثری قوی داشته باشد.

دکتر فاوچی درباره بازگشایی اقتصادی کشور دعوت به احتیاط کرد و گفت با برداشتن محدودیت های ناشی از ویروس کرونا احتمالا موارد جدیدی از «کووید۱۹» پیدا خواهد شد.

فاوچی افزود اگر محدودیت های وضع شده به دقت برداشته شود و به شرط برخورداری از قابلیت شناسایی و قرنطینه مبتلایان و ردیابی افرادی که با آنها در تماس بوده‌اند، آن وقت او «محتاطانه خوشبین» است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG