لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۲

پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت درگذشت ابراهیم گلستان؛او نویسنده و کارگردانی توانا بود


پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت درگذشت ابراهیم گلستان

شهبانو فرح پهلوی با انتشار پیامی درگذشت ابراهیم گلستان را تسلیت گفت. او در این پیام نوشته است: «با کمال تاسف از درگذشت ابراهیم گلستان آگاه شدم. شادروان ابراهیم گلستان نویسنده و کارگردانی توانا بود و در سیر تحولات ادبی و هنری و شکوفایی و گسترش سینمای ایران نقش موثری داشت.»

شهبانو فرح پهلوی افزود: «ابراهیم گلستان آن چه را در دهه‌های اخیر بر ایران می‌گذشت تاب نمی‌آورد و دور از ایران در جغرافیای دیگری می‌زیست. اما در این سال‌ها، که من هم با او در تماس بودم، بیشتر از همیشه در فرهنگ و هنر و ادب ایران خانه داشت.»

او در پایان درگذشت این نویسنده و هنرمند را به همسر ابراهیم گلستان، خانواده گلستان و همه دوستداران هنر ایران تسلیت گفته است.

ابراهیم گلستان، نویسنده و فیلم‌ساز شهیر ایرانی سه‌شنبه ۳۱ مرداد در خانه‌اش در بریتانیا درگذشت.

ابراهیم تقوی شیرازی که با نام ابراهیم گلستان شناخته می‌شود، متولد شیراز بود و پیش از انقلاب ۵۷ از ایران مهاجرت کرد. او در زمان مرگ ۱۰۱ ساله بود.

دختر او لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان در تهران و یکی از مترجمان شناخته‌شده ایرانی خبر درگذشت آقای گلستان را تایید کرده است.

فیلم‌هایی از جمله «تپه‌های مارلیک»، خشت و آینه»، «اسرار گنج دره جنی»، «موج و مرجان و خارا»، «و «از قطره تا دریا» از ساخته‌های او است.

ابراهیم گلستان همچنین تهیه‌کنندگی فیلم «خانه سیاه است» به کارگردانی فروغ فرخزاد را به عهده داشته است.

XS
SM
MD
LG