لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۸

پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت درگذشت ابراهیم گلستان؛او نویسنده و کارگردانی توانا بود


پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت درگذشت ابراهیم گلستان
پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت درگذشت ابراهیم گلستان

شهبانو فرح پهلوی با انتشار پیامی درگذشت ابراهیم گلستان را تسلیت گفت. او در این پیام نوشته است: «با کمال تاسف از درگذشت ابراهیم گلستان آگاه شدم. شادروان ابراهیم گلستان نویسنده و کارگردانی توانا بود و در سیر تحولات ادبی و هنری و شکوفایی و گسترش سینمای ایران نقش موثری داشت.»

شهبانو فرح پهلوی افزود: «ابراهیم گلستان آن چه را در دهه‌های اخیر بر ایران می‌گذشت تاب نمی‌آورد و دور از ایران در جغرافیای دیگری می‌زیست. اما در این سال‌ها، که من هم با او در تماس بودم، بیشتر از همیشه در فرهنگ و هنر و ادب ایران خانه داشت.»

او در پایان درگذشت این نویسنده و هنرمند را به همسر ابراهیم گلستان، خانواده گلستان و همه دوستداران هنر ایران تسلیت گفته است.

ابراهیم گلستان، نویسنده و فیلم‌ساز شهیر ایرانی سه‌شنبه ۳۱ مرداد در خانه‌اش در بریتانیا درگذشت.

ابراهیم تقوی شیرازی که با نام ابراهیم گلستان شناخته می‌شود، متولد شیراز بود و پیش از انقلاب ۵۷ از ایران مهاجرت کرد. او در زمان مرگ ۱۰۱ ساله بود.

دختر او لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان در تهران و یکی از مترجمان شناخته‌شده ایرانی خبر درگذشت آقای گلستان را تایید کرده است.

فیلم‌هایی از جمله «تپه‌های مارلیک»، خشت و آینه»، «اسرار گنج دره جنی»، «موج و مرجان و خارا»، «و «از قطره تا دریا» از ساخته‌های او است.

ابراهیم گلستان همچنین تهیه‌کنندگی فیلم «خانه سیاه است» به کارگردانی فروغ فرخزاد را به عهده داشته است.

XS
SM
MD
LG