لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۹

فیلم درباره گروه راک «کویین»؛ هنرپیشه مصری در نقش «فردی مرکوری»


queen rock band
queen rock band

گروه راک «کویین» اسامی بازیگرانی که قرار است در فیلم شرح حال این گروه نقش ایفا کنند را اعلام کرد.

عنوان این فیلم «راپسودی بوهمی»، نام یکی از ترانه های معروف گروه کویین است که «فردی مرکوری» شعرش را نوشت و در آلبوم سال ۱۹۷۵ گروه منتشر شد. به مدت ۹ هفته در صدر فهرست ترانه های برتر در بریتانیا بود و در یک سال بعد از انتشار بیش از ۱ میلیون نسخه اش فروش رفت و پرفروش ترین ترانه در آن کشور شد.

گروه کوئین که یک گروه راک بریتانیایی است، حول فردی مرکوری شکل گرفت. خواننده ای که تبار پارسی مقیم هند داشت. او گروه را ۱۹۷۱ تشکیل داد و خیلی زود از محبوب ترین گروه های موسیقی دنیا شد.

در فیلم «راپسودی بوهمی» هنرپیشه مصری-آمریکایی، «رامی ملک» در نقش فردی مرکوری بازی خواهد کرد. او به بازی در سریال تلویزیونی «آقای ربات» شهرت دارد.

دیگر بازیگران فیلم عبارتند از «بن هاردی» که در یکی از فیلمهای مجموعه «اکس-من» ایفای نقش کرده بود. او در نقش «راجر تیلور» درامر گروه کویین بازی خواهد کرد. «گویلیم لی» بازیگر بریتانیایی نیز نقش گیتاریست گروه، «برایان می» را ایفا خواهد کرد. و نقش نوازنده باس کویین، «جان دیکن» را «جو مازلو» بازی خواهد کرد که پیشتر در فیلمهای مانند جوراسیک پارک ۱۹۹۳ و شبکه اجتماعی نقش ایفا کرده است.

در وب سایت گروه راک کویین آمده است که متصدی اسناد و پرونده های گروه نیز به تهیه کنندگان کمک می کنئد تا فیلم دقیق و تا کوچک ترین جزئیات بر اساس حقایق باشد.

به گفته گروه کویین فیلمبرداری «راپسودی بوهمی» به زودی آغاز می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG