لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

هواپیمایی قطر منع حمل لپ‌تاپ در پروازها به مقصد آمریکا را لغو کرد


شرکت هوایی قطر روز پنجشنبه مقررات منع حمل لپ‌تاب و دیگر ابزارهای الکترونیک به داخل کابین هواپیما را لغو کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت هوایی قطر مستقر در دوحه روز پنجشنبه پانزدهم تیر ماه اعلام کرد مسافرین این هواپیما به مقصد آمریکا می توانند از این پس لپ‌تاب و دیگر ابزارهای الکترونیک را با خود به داخل کابین هواپیما ببرند.

پروازهای شرکت هواپیمایی قطر به مقصد آمریکا به مدت سه ماه حمل لپ‌تاب و ابزارهای الکترونیک بزرگ به داخل کابین را منع کرده بود.

شرکت های هواپیمایی دیگر همچون خطوط امارات، ترکیش ایرلاین، و هواپیمایی اتحاد وابسته به امارات نیز در این هفته خبر از لغو این مقررات سه ماهه دادند.

شرکت هوایی قطر روز پنجشنبه در بیانیه ای علت لغو این مقررات را همخوانی این شرکت و فرودگاه بین المللی «حمد» با مقررات امنیتی مورد نظر آمریکا اعلام کرد.

آمریکا نیز هشتم تیر ماه اعلام کرد امنیت پروازها به مقصد آمریکا را افزایش داده که نیازمند زمان بیشتر برای بررسی مسافران و ابزارهای الکترونیک همراه آنها خواهد بود.

در ماه مارس گذشته، آمریکا بنا به دستورالعمل صادره از طرف وزارت امنیت ملی کشور، حمل لپ تاپ از ده شهر در خاورمیانه و شمال آفریقا که یک سر آن آمریکاست ممنوع اعلام کرد؛ این ممنوعیت شامل حدود ۵۰ پرواز در روز می‌شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG