لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

قالیباف یک بار دیگر شهردار تهران شد


محمد باقر قالیباف، برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری های ایران، آقای قالیباف با کسب ۱۶ رای به عنوان شهردار انتخاب شد و با فاصله اندکی از رقیبش محسن هاشمی پیشی گرفت. محسن هاشمی ۱۴ رای بدست آورد.

رای گیری برای انتخاب شهردار تهران، امروز یکشنبه دوبار انجام شد. گفته می شود که در دور اول آقایان قالیباف و هاشمی هر یک ۱۵ رای آوردند و یک نفر رای سفید داده بود. این امر موجب شد که رای گیری یک بار دیگر انجام شود.

محمدباقر قالیباف بعد از دور اول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ شهردار تهران شد و تاکنون این سمت را در اختیار داشته است.او هم در سال ۸۴ و هم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری کاندیدای انتخابات شده بود. او قبل از آن که شهردار تهران شود، از سال ۱۳۷۹ فرمانده نیروی انتظامی بود.

ر محسن هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رقیب آقای قالیباف برای شهرداری تهران، ۱۳ سال مدیر عامل شرکت متروی تهران بود که از شرکت های تحت پوشش شهرداری تهران است.

او در اسفند سال ۱۳۸۹ از این سمت کناره گیری کرد و دلیل آن را «عدم همکاری دولت در توسعه مترو» اعلام کرد.

شهردار تهران برای دوره چهار ساله توسط شورای شهر تهران انتخاب می شود. به تازگی احمد مسجد جامعی، از اصلاح طلبان نزدیک به محمد خاتمی، به عنوان رئیس شورای شهر تهران انتخاب شد.

XS
SM
MD
LG