لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۳

ابراز تاسف پوتین ازتصمیم اوباما به لغو دیدار با او


ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه می گوید از تصمیم پرزیدنت اوباما به لغو دیدار دوجانبه درمسکو درپی اقدام روسیه به اعطای پناهندگی موقت به ادوارد اسنودن، متاسف است.

پوتین این موضوع را در مصاحبه ای با اسوشیتد پرس و تلویزیون کانال یک روسیه عنوان کرد. او مقامات اطلاعاتی آمریکا را متهم کرد که در ماجرای اسنودن درست عمل نکردند و گفت آمریکا می توانست راه را بر او هنگامی که از هنگ کنگ رهسپارمسکو بود ببندد، اما به جای آن کشورهای دیگر را برای خودداری از پذیرفتن پناهندگی اسنودن زیر فشار گذاشت.

پوتین همچنین گفت روسیه سیاست های ضد همجنسگرایان ندارد، وافزود آقای اوباما می تواند درجریان توقف در روسیه برای شرکت در اجلاس رهبران کشورهای عضو گروه ۲۰، با آنها ملاقات کند. پوتین گفت حتی خود او ممکن است دیداری با گروه های مدافع حقوق همجنسگرایان داشته باشد .

رئیس جمهوری روسیه همچنین ازکسانی که با اشاره به شیوه رفتار او و آقای اوباما و ظاهر دیدارهای این دو نتیجه گرفته اند که رابطه این دو رهبر به تیرگی گراییده، انتقاد کرد. پوتین گفت با آقای اوباما به راحتی می توان سخن گفت و یاد آور شد رئیس جمهوری آمریکا مواضع خود را روشن کرده است.
XS
SM
MD
LG