لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۴

ولاديمير پوتين اعضای کابينه خود را اعلام کرد


ولاديمير پوتين، رييس جمهوری روسيه، روز دوشنبه با معرفی اعضای کابينه جديد تغييرات گسترده ای در هيات دولت ايجاد کرد. ناظران می گويند اين تغييرات در جهت کاهش دامنه اختيارات و اصلاحات اقتصادی دميتری مدودف، نخست وزير، صورت گرفته است.
ولاديمير پوتين در نشست هيئت دولت اعلام کرد تغييرات بزرگ در ترکيب هيئت دولت برای پيشبرد امور اقتصادی صورت گرفته است. به گفته وی سه چهارم هيئت دولت روسيه تغيير کرده اند.
آقای پوتين گفت: دميتری مدودف و من چند لحظه پيش با هم درباره جزييات دولت گفتگوی خوبی بر سر ترکيب هيئت دولت داشتيم.
پوتين آنگاه خطاب به هيئت دولت گفت آرزوی موفقيت برايتان دارم.
در تغييرات کنونی ايگور شووالف در مقام معاون اول نخست وزير روسيه باقی می ماند اما ودلايسلاو سوروکوف، دميتری کوزاک، دميتری راگوزين و الکساندر خلوپونين، معاونان جديد نخست وزير روسيه شده اند.
اما سرگئی لاوروف، از دوستان نزديک پوتين، همچنان وزير امورخارجه روسيه است.
ولاديمير کالاکولتسف، وزير کشور جديد روسيه شده است.
صنايع و تجارت روسيه، فرهنگ، انرژی، بهداشت و کشاورزی از جمله وزراتخانه های کليدی هستند که وزيران آن تغيير کرده اند.
کارشناسان روسيه می گويند تغييرات پديدآمده در جهت کاهش اختيارات دميتری مدودف، نخست وزير کنونی، است که در حوزه اقتصادی دست به اصلاحات زده بود.
شهروندان روسيه در واکنش به اين تغييرات گسترده دولتی نظرات متفاوتی دارند. در حالی که مخالفان پوتين اين تغييرات را در جهت طبقه مرفه ارزيابی کرده اند، مردم و رسانه های هوادار پوتين با يادآوری دوران افزايش اقتدار روسيه و ثروت عمومی در دوره اول رياست جمهوری وی، می گويند به اين تغييرات خوشبين هستند.
يک شهروند روسيه می گويد: اميدوارم امور روسيه بسود مردم رو به بهبودی برود. اما اين تغييرات تنها بسود طبقات مرفه تمام می شود.
يک شهروند ديگر می گويد: من انتظار هيچ تغيير مثبتی را ندارم، اميدی به دولت جديد ندارم و هيچ علاقه ای هم به دنبال کردن اين تغييرات ندارم.
شهروند ديگری که از حاميان پوتين است خوشبينانه می گويد: اين تغييرات نتايج مثبتی برای مردم روسيه ببار خواهد آورد. آنها خوب کار می کننند؛ با اين همه ما بايد منتظر نتيجه کارشان باشيم.
XS
SM
MD
LG