لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

جشنواره فیلم پوسان یک فیلمساز تایوانی را بعنوان فیلمساز سال آسیا برگزید


جشنواره فیلم پوسان یک فیلمساز تایوانی را بعنوان فیلمساز سال آسیا برگزید
جشنواره فیلم پوسان یک فیلمساز تایوانی را بعنوان فیلمساز سال آسیا برگزید

عنوان فیلمساز برتر آسیا جشنواره فیلم پوسان به تسای مینگ لیانگ کارگردان برجسته مالزی تبار اهل تایوان واگذار شد.

در پانزدهمین دوره جشنواره جهانی فیلم پوسان که در شهر بوسان کره جنوبی جریان دارد؛ فیلمساز تایوانی بعنوان مرد اول آسیا در جهان فیلم شناخته شد.

در مراسم اهدای این جایزه به تسای مینگ لیانگ که در حاشیه جشنواره پوسان برگزار شد، این فیلمساز تایوانی گفت: من همیشه پشتیبانی جشنواره ها را ستوده ام و امیدوارم بتوانم به ساخت فیلمهای هیجان آور و شخصی ام ادامه دهم.

تسای مینگ لیانگ با ارزشگذاری به اهداف اصلی جشنواره های فیلم مبنی بر تقویت جریانات مستقل و ناوابسته به دولت و شرکتهای بزرگ افزود: جشنواره جهانی فیلم پوسان از آغاز به کار خود در سال 1996 تاکنون همواره پشتیبانی فیلمسازان و صنعت فیلمسازی مستقل بوده است.

شهرت تسای به خاطر ساخت فیلمهای کم هزینه و غیردولتی، با موضوعاتی پیرامون ارتباط زنده مردم با آیین ها و باورهایشان با همه اختلافات و تقاوتهای موجود میانشان است.

تسای مینگ لیانگ، پیش از آن که برازنده عنوان فیلمساز برتر آسیا شود، چندین و چند جایزه از جشنواره های جهانی فیلم دریافت کرده بود. تسای مینگ پیش از این برنده شیرطلایی جشنواره ونیز در سال 1994 و در سال 1997 برنده خرس نقره ای جشنواره برلین شده بود.

جشنواره جهانی فیلم پوسان که از روز پنجشنبه آغاز به کار کرد تا جمعه 23 مهر ادامه خواهد یافت.

عباس کیارستمی ریاست فرهنگستان فیلم آسیا را برعهده دارد که آموزش فیلمسازان را برعهده داشته و جشنواره پوسان را نیز مدیریت می کند.

XS
SM
MD
LG