لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۱

برندگان جایزه فرهنگی پولیتسر آمریکا معرفی شدند


برندگان جایزه فرهنگی پولیتسر آمریکا معرفی شدند
برندگان جایزه فرهنگی پولیتسر آمریکا معرفی شدند

برندگان جایزه پولیتسر معتبرترین جایزه فرهنگی آمریکا به سنت همیشگی از سوی دانشگاه کلمبیای نیویورک برای سال ۲۰۱۱ اعلام شد.

براساس بیانیه دانشگاه کلمبیا متولی برگزاری مراسم جایزه پولیتسر، روزنامه نیویورک تایمز و لس آنجلس تایمز هرکدام برنده دو جایزه شده اند.

روزنامه نیویورک تایمز به پاس پوشش اخبار جهانی و گزارش های تفسیری برنده دو جایزه شد و روزنامه لس آنجلس تایمز نیز در زمینه سرویس عمومی و گزارش های تصویری شایسته دریافت دو جایزه پولیتسر شد.

«ران چرنا» نیز برای تالیف کتاب «واشنگتن: یک زندگی» شایسته دریافت جایزه بهترین زندگی نامه نویسی سال آمریکا شد. این کتاب به زندگی جرج واشنگتن نخستین رئیس جمهوری آمریکا پرداخته است.

بهترین نمایشنامه سال آمریکا که شایسته دریافت پولیستر شد «پارک کلیبورن» نوشته بوریس نوریس بود.

در رشته ادبیات غیرداستانی، کتاب «پادشاه همه بیماری ها» با عنوان فرعی «تبارشناسی سرطان» نوشته «سیذارتا مخرجی» متخصص سرطان شناسی برنده جایزه پولیتسر نخستین کتاب غیرداستانی شد.

«اریک فونر» به خاطر چاپ کتاب «محاکمه آتشین: آبراهام لینکلن و بردگان آمریکایی» برنده جایزه پولیتسر حوزه تاریخ شد.

خانم «کی رایان» شاعر برجسته آمریکایی که سه سال پیش به عنوان بانوی شعر آمریکا برگزیده شده بود، امسال نیز به پاس انتشار کتاب شعر «بهترین آن- گزیده شعرها» شایسته دریافت جایزه پولیتسر شعر سال شد.

جایزه پولیتسر ادبیات داستانی نیز به رمان «بازدید از گروه بزن بهادرها» نوشته جنیفر ایگن نویسنده آمریکایی اهدا شد. این کتاب همزمان برنده جایزه کتاب ملی سال آمریکا نیز شده است.

رمان: «بازدید از گروه بزن بهادرها» که به «رمان راک اند رل»معروف شده، تصویرگر نقش فناوری، هنر موسیقی و عواطف نوجوانان است و تنها یک فصل دارد؛ اما برخوردار از گونه گونی شخصیت های داستانی و نظرگاه ها و شیوه های روایتی است. راوی داستان یک دختر است که از طریق نرم افزار «پاور پوینت» برای جمع کثیری از نوجوانان به شرح ماجراهای گروه موسیقی می پردازد.

جنفیر ایگن ۴۸ ساله در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا بزرگ شده اما سال هاست در نیویورک زندگی می کند.

جایزه پولیتسر از سوی جوزف پولیتسر ناشر مجاری آمریکایی بنیانگذاری شده تا هرساله به بهترین آثار فرهنگی جایزه ای ویژه اهدا شود. دانشگاه کلمبیای نیویورک نیز به عنوان متولی این نهاد انتخاب شده است.

XS
SM
MD
LG