لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۷

جوایز پولیتزر سال ۲۰۱۹ اعلام شد؛ خبرنگاران اسوشیتدپرس برای پوشش خبری جنگ داخلی یمن جایزه گرفتند


خبرنگاران اسوشیتدپرس برای پوشش خبری جنگ داخلی یمن برنده جایزه پولیتزر شدند
خبرنگاران اسوشیتدپرس برای پوشش خبری جنگ داخلی یمن برنده جایزه پولیتزر شدند

جوایز معتبر پولیتزر روز دوشنبه، پانزدهم ماه آوریل (۲۶ فروردین) اعطاء شدند. روزنامه های محلی فلوریدا، پیتزبورگ و مریلند برای پوشش خبری کشتارهای مسلحانه ای که در دبیرستان، کنیسه و اتاق خبر این ایالت ها رخ داد برنده جایزه پولیتزر شدند.

خبرگزاری «اسوشیتدپرس» در بخش خبرنگاری بین المللی برای مستند کردن بحران جنگ داخلی یمن جایزه پولیتزر را گرفت.

دو روزنامه نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال نیز برای کند و کاو در امور مالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و افشای پرداخت حق السکوت به دو زنی که در گذشته با او رابطه داشته اند، این جایزه را دریافت کردند.

همچنین خبرگزاری رویترز نیز برای پوشش خبری وضعیت مسلمانان روهینگیا در میانمار برنده پولیتزر شدند. دو خبرنگاری که در این مورد گزارش دادند به جرم در دست داشتن اسناد محرمانه دولتی در دادگاهی در میانمار به هفت سال زندان محکوم شدند.

رویترز همچنین جایزه عکاسی خبری را برای تصاویری که از مهاجران آمریکای مرکزی به آمریکا گرفته بود دریافت کرد.

جایزه روزنامه نگاری پولیتزر نخستین بار در سال ۱۹۱۷ اعطاء شد. این جایزه توسط «جوزف پولیتزر» روزنامه نگار آمریکایی راه اندازی شد. جوایز پولیتزر، هر یک پانزده هزار دلار ارزش دارند.

امسال، «آریتا فرانکلین»، ملکه موسیقی سول که در ماه اوت گذشته از دنیا رفت به خاطر افزودن به غنای موسیقی و فرهنگ آمریکا و پنج دهه فعالیت در این عرصه جایزه ویژه موسیقی و پژوهش پولیتزر را گرفت. او، نخستین برنده زن این جایزه ویژه است که اولین بار در سال ۱۹۳۰ اعطاء شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG