لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۳

تجمع ایرانیان در واشنگتن همزمان با سومین سالگرد ساقط کردن پرواز پی اس۷۵۲


پوستر مربوط به سالگرد سقوط هواپیما اوکراینی
پوستر مربوط به سالگرد سقوط هواپیما اوکراینی

شمار زیادی از ایرانیان روز یکشنبه همزمان با سالگرد ساقط کردن هواپیمای اوکراینی پی اس ۷۵۲، در پایتخت آمریکا گردهمایی اعتراضی برپا کردند.

در این تجمع که در محل یادبود «لینکلن» در واشنگتن برگزار شد شمار زیادی از ایرانیان ساکن شرق آمریکا با مردم معترض ایران اعلام همبستگی و بر لزوم رسیدگی عادلانه و محاکمه دقیق عاملان و آمران شلیک به هواپیمای مسافربری تاکید کردند.

ابراهیم حامدی ملقب به «ابی» که در این گردهم‌آیی حضور داشت به خبرنگار صدای آمریکا گفت: « در این تجمع حاضر شدم تا صدای جوانان مبارز ایران باشم.»

فرامرز اصلانی دیگر هنرمند عرصه موسیقی ایران نیز که از ابتدای اعتراضات در بیشتر تجمعات حضور داشته و از مردم معترض حمایت کرده نیز درباره علت حضورش در گردهم‌آیی واشنگتن از رسانه‌های جهان خواست تا اعدام‌های ناعادلانه جوانان در ایران را محکوم کنند.

تارا گرامی بازیگر سینما هم گفت : «ما اینجا هستیم تا با تکرار شعارهای مردم ایران از آنها حمایت کنیم.»

این شانزدهمین گردهم‌آیی اعتراضی ایرانیان در پایتخت آمریکا از آغاز اعتراضات مردمی در ایران بود تا صدای مردم ایران شفاف‌تر به گوش مردم جهان و مقامات کشورهای غربی به‌ ويژه آمریکا رسانده شود.

ایرانیان خارج از کشور همزمان با اعتراضات مردم در داخل، در ابتدا در شهرهای مختلف جهان تلاش کردند با برگزاری تجمع‌های اعتراضی صدای اعتراضات را به گوش مردم جهان و مقامات کشورهای تاثیرگذار برسانند.

XS
SM
MD
LG