لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۰

اعتراضات در لبنان به درگیری کشیده شد؛ حدود ۴۰۰ نفر زخمی شدند


گزارش‌ها حاکی است که اعتراضات در شنبه شب ۲۸ دی ماه در لبنان به خشونت کشیده شده و نزدیک به ۴۰۰ نفر در جریان این درگیری‌ها زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، صلیب سرخ و ستاد دفاع شهروندی اعلام کرد که دست کم ۳۷۷ نفر در درگیری‌های شنبه شب به به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منتقل شده یا در محل درگیری مورد معالجه قرار گرفته‌اند.

معترضین روز شنبه در حالی دست به اعتراضات زدند که اعتراضات را در فراخوانی به نام «هفته خشم» نام گذاری‌کرده اند. همچنین امروز یکشنبه نیز تظاهراتی گسترده‌تر در بیروت پیش بینی شده است.

این اعتراضات در حالی ادامه دارد که تلاش‌ها برای تشکیل دولت جدید کنون به بن‌بست رسیده است و این اعتراضات از سال گذشته میلادی برای پایان دادن به فساد رایج، عدم کارایی دولت آغاز شده است.

بنابر این گزارش پس از آن که نیروهای امنیتی با لوله فشار قوی آب تلاش در پراکنده کردن معترضان داشتند، برخی از تظاهرکنندگان با پوشاندن صورت خود اقدام به سنگ‌پرانی مقابل نیروهای امنیتی کردند.

همچنین گزارش‌ها حاکی است که ماموران امنیتی مقابل معترضان از گاز آشک آور استفاده کرده‌اند. برخی ویدئوهای منتشر شده هم نشان می دهد که معترضان مورد ضرب و شتم از سوی ماموران قرار گرفته‌اند.همچنین گزارش‌های رسمی حاکی است که حدود ۳۰ نفر نیز بازداشت و پس از آن آزاد شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG