لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۴

مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج تجمع اعتراضی برگزار کردند


جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج بار دیگر در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

روز دوشنبه ۲۰ خرداد، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج، با سر دادن شعارهای از جمله «فقط تو کشور ما غارت ملی میشه» و «خیانت در امانت، هدیه به ملت ماست» در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان دادسرای رسیدگی به جرایم پولی و بانکی در تهران، تجمع و راهپیمایی کردند.

این اولین بار نیست که مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج دست به تجمع اعتراضی می‌زنند، پیش از این نیز مالباختگان موسسه کاسپین در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران و در مقابل بانک مرکزی، نهاد ریاست جمهوری، ساختمان مجلس و ساختمان قوه قضائیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اعتراض به تعدادی از موسسه‌های مالی به دلیل بازنگرداندن سپرده‌های مردم، در سال‌های گذشته همواره ادامه داشته است و از ابتدای سال جدید نیز بار دیگر مالباختگان تجمعات اعتراضی خود را آغاز کرده‌اند.

اعتراض سپرده گذاران از آن رو است که برخی از موسسات با مجوز بانک مرکزی فعالیت می‌کردند، اما بانک مرکزی از تخلفات آنها جلوگیری نمی‌کرد.

مالباختگان موسسه کاسپین و ثامن الحجج تجمع اعتراضی برگزار کردند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج نیز از جمله این موسسات است که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده و تعداد شعبه‌های خود در سراسر ایران را به ۵۵۰ شعبه افزایش داده بود، مرداد ماه ۹۴ بانک مرکزی اعلام کرد که این موسسه «غیر مجاز» است.

در پی اعتراض‌های گسترده در دو سال گذشته، دولت برخی از مطالبات مالباختگان را به آنها بازگرداند اما هنوز تعدادی از این مالباختگان در اعتراض به پس نگرفتن سپرده‌های خود تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG