لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۲

مخالفان جمهوری اسلامی در برخی شهرهای اروپایی تجمع اعتراضی برگزار کردند


تجمع مخالفان جمهوری اسلامی در آتن
تجمع مخالفان جمهوری اسلامی در آتن

مخالفان جمهوری اسلامی همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در چند شهر اروپایی تجمع کرده و علیه حکومت جمهوری اسلامی شعار دادند.

در سوئد، گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی با تجمع در پایتخت این کشور، شعارهای «مرگ بر جمهوری اسلامی» و «جمهوری اسلامی نابود باید گردد» سر دادند.

در برلین، پایتخت آلمان، نیز ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۲۱ بهمن تظاهرات کردند. ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان، با حضور در این گردهمایی از اقدام تجمع کنندگان علیه رژیم جمهوری اسلامی حمایت کرد.

ده‌ها نفر از پناهندگان ایرانی و مخالفان جمهوری اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی مقابل سفارت ایران در شهر آتن یونان نیز تجمع کردند.

در این تجمع که روز دوشنبه ۲۲ بهمن برگزار شد، شرکت کنندگان شعارهایی علیه جمهوری اسلامی سر دادند و با «تروریست» خواندن «ملاها» خواهان برچیده شدن این رژیم شدند.

دهها نفر از مخالفان جمهوری اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لندن تجمع کردند.

در این تجمع که یکشنبه ۲۱ بهمن برگزار شد، شرکت کنندگان شعارهایی چون «شاهنشاه روحت شاد»، «مرگ بر حکومت اسلامی»، «مرگ بر خامنه ای»، و «مرگ بر اصل ولایت فقیه» سر دادند.

روز جمعه نیز هواداران سازمان مجاهدین خلق با برپایی تظاهراتی در پاریس خواستار تغییر رژیم در ایران شدند.

همزمان با برپایی تظاهرات مخالفان رژیم جمهوری اسلامی در شهرهای اروپایی به مناسبت سالگرد انقلاب سال ۵۷، کارشناسان مسائل ایران در ایالات متحده در گفت و گو صدای آمریکا حاصل انقلاب در ایران را پس از چهار دهه، بدتر شدن رفاه اقتصادی مردم، افزایش فساد حکومتی و سرکوب مردم دانستند.

اعتراضات به عملکرد جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته، حتی در راهپیمایی چهلمین سال انقلاب جمهوری اسلامی نیز به چشم می خورد و تصاویری از نارضایتی مردم از حکومت منتشر شده است که به فساد و وضعیت بد اقتصادی در ایران اشاره دارد.

هفته پیش نیز مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا در توئیتر خود به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی با هشتگ #چهل_سال_شکست با اشاره به آنچه «بدعهدی انقلابیون ایران» نسبت به وعده های خود نامید، نوشت: «آیت الله خمینی در سال ۱۹۷۹ وعده خوشبختی در آینده را به مردم ایران فروخت، چهل سال بعد، رژیم فاسد ایران، جز عهدی شکسته، چیزی برای ارائه ندارد.»

XS
SM
MD
LG