لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۶

خانواده بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر در مقابل مجلس تجمع کردند


تجمع خانواده بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر مقابل مجلس
تجمع خانواده بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر مقابل مجلس

جمعی از خانواده‌های افراد بازداشت شده در روز جهانی کارگر با در دست گرفتن تصاویری از افراد بازداشت شده در مقابل مجلس تجمع اعتراضی برپا کردند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت خانواده و دوستان ناهید خداجو عضو هیئت مدیره «اتحادیه آزاد کارگران ایران» ، اعظم(نسرین) خضری جوادی و فرهاد شیخی با در دست گرفتن تصاویری از این افراد و در اعتراض به ادامه بازداشت آنها در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع بدنبال مراجعه هفته گذشته این خانواده ها و قول مساعد مجلس برای دیدار با نمایندگان صورت گرفت.

با گذشت نزدیک به سه هفته از روز جهانی کارگر، هشت نفر از شهروندان و فعالانی که در جریان تجمعات اعتراضی بازداشت شده بودند کماکان در زندان‌های اوین، قرچک و تهران بزرگ (فشافویه) در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

پیشتر سازمان دیدبان حقوق بشر با انتشار یک بیانیه از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست «حداقل هشت فعال و روزنامه‌نگار» بازداشت‌شده در جریان اعتراضات روز جهانی کارگر را بدون قید و شرط هر چه سریعتر آزاد کنند.

پس از این بازداشت‌ها، صفحه فارسی توئیتر وزارت خارجه آمریکا در پیامی از بازداشت فعالان کارگری ایران در روز جهانی کارگر انتقاد کرد.

وزارت خارجه آمریکا گفته است که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG