لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

معلمان کرمانشاه در اعتراض به صدور حکم زندان و شلاق برای «حمید رحمتی» تجمع کردند


تجمع اعضای انجمن معلمین شاغل و بازنشسته کرمانشاه
تجمع اعضای انجمن معلمین شاغل و بازنشسته کرمانشاه

گروهی از معلمان کرمانشاه، در اعتراض به حکم زندان، شلاق و جریمه نقدی صادر شده برای «حمید رحمتی»، عضو کانون صنفی معلمان تجمع کردند.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، روز دوشنبه ۱۷ تیر، گروهی از معلمان کرمانشاه با در دست گرفتن بنری که روی آن نوشته شده بود «صدور حکم ناعادلانه و سنگین بخاطر فعالیت قانونمند صنفی برای همکارمان آقای حمید رحمتی را قویا مردود می‌دانیم» به حکم سه سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت ۲ میلیون تومان جریمه نقدی صادر شده برای این فعال صنفی تجمع کردند.

بر اساس اطلاعات موجود، این حکم به اتهام «اخلال در نظم با انجام رفتارهای غیرمتعارف» و «تشویق، تحریک و ترغیب به خشونت از طریق ارسال پیامک در فضای مجازی» برای این فعال مدنی صادر شده است.

حمید رحمتی که به مدت ۹ روز در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده بود، روز شنبه ۸ دی‌ ۹۷ توسط ماموران نیروی انتظامی شهرضا بازداشت و در تاریخ ۱۱ دی‌ همان سال با تودیع قرار کفالت ۴۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد.

وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ در حساب توئیتر فارسی خود نوشت: «دنیا صدای معلمان ایرانی را می‌شنود، اما رهبران ایران همچنان بشار اسد، حزب الله، حماس و حوثی‌ها را به مردم خود ترجیح می‌دهند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG