لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۸

تظاهرات برخی ستارگان هالیوود به رهبری مایکل مور در مقابل ساختمان ترامپ در نیویورک


مارک رافالو که به عنوان نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد انتخاب در اسکار ۸۸ انتخاب شد، در این تجمع حضور یافت.
مارک رافالو که به عنوان نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد انتخاب در اسکار ۸۸ انتخاب شد، در این تجمع حضور یافت.

مایکل مور، فیلمساز و فعال سیاسی آمریکایی سه شنبه شب بعد از پایان شوی برادوی اش در نیویورک از تماشاگران دعوت کرد او را در تظاهرات در مقابل برج ترامپ همراهی کنند.

او اعلام کرد که برای کسانی که او را همراهی کنند اتوبوس فراهم کرده است تا آنها را از تئاتر برادوی به برج ترامپ ببرد. دهها نفر صف بستند تا در این تظاهرات شرکت کنند.

مایکل مور در صفحه فیس بوک خود ویدئویی پست کرده است که تظاهر کنندگان را نشان می دهد. در بین آنها ستاره های هالیوود از جمله مارک رافالو برنده اسکار به چشم می خورد که شعار های ضد کوکلاکس کلان، و فاشیسم در آمریکا را فریاد می زنند.

دیگر ستارگان مانند اولیویا وایلد و ماریسا تومی به تظاهرکنندگان پیوستند. در این مراسم همچنین برای «هدر هیر» زنی که در تظاهرات خشونت آمیز برتری طلبان سفیدپوست در شارلوتسویل ویرجینیا کشته شد، شمع روشن کردند.

این تظاهرات پس از کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت که در آن دو طرف را برای رویدادهای شارلوتزویل مقصر دانست.

کاخ سفید می گوید رئیس جمهوری آمریکا هرگونه برخورد نژادپرستانه را محکوم کرده است اما منتقدان می گویند باید او تاکید بیشتری کند.

به اظهارات روز سه شنبه آقای ترامپ روسای جمهوری پیشین واکنش نشان دادند. جرج بوش پدر و پسر، در بیانیه مشترکی اعلام کردند که آمریکا همواره باید هر نوع تبعیض نژادی و ضد یهودیت و تنفر را در هر شکل آن قویا محکوم و رد کند.

پرزیدنت باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا درباره خشونت مرگبار شارلوتزویل در توئیتی که نزدیک به سه میلیون لایک و بیش از یک میلون بار ریتوئیت شده، پیام نلسون ماندلا رهبر فقید سیاهان آفریقای جنوبی نقل کرده که در آن آمده: هیچ کس با نفرت از رنگ پوست، گذشته و یا دین دیگران متولد نمی شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG