لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۵

وزارت دادگستری آمریکا با عفو مشروط مشاور پیشین پرزیدنت ترامپ مخالفت نخواهد کرد


مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین دولت پرزیدنت ترامپ
مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین دولت پرزیدنت ترامپ

بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزارت دادگستری ایالات متحده می گوید با عفو مشروط مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین دولت پرزیدنت ترامپ، مخالفت نخواهد کرد. این موضعی ملایم تر از رویکردی است که دادستان ها ماه پیش اتخاذ کرده بودند و اصرار داشتند فلین مستحق زندان است.

در تازه ترین اعلام جرم هنوز درخواست تا شش ماه حبس شده است، اما بر خلاف قبل، دادستان ها به طور مشخص گفته اند عفو مشروط مجازاتی منطقی خواهد بود که با آن مخالفت نخواهند کرد.

روشن نیست چرا وزارت دادگستری آمریکا موضع نرم‌تری در پیش گرفته است. هر چند دادستان ها گفته اند دهه ها خدمت نظامی فلین باید در نظر گرفته شود: «جای بحث نیست که مدعی‌علیه [مایکل فلین] سابقه خدمت دولتی بسیار غیرمعمولی دارد.»

مایکل فلین در جریان تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در دسامبر ۲۰۱۷ اعتراف کرد درباره مکالماتش با سفیر وقت روسیه در ایالات متحده در دوره گذار ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ به پلیس فدرال دروغ گفته بود. او سپس همکاری گسترده ای با دادستان ها داشت که نهایتا باعث شد آنها از یک عفو مشروط حمایت کنند.

فلین چندی پیش گروه وکلای مدافع خود را برکنار کرد و وکلای جدیدی را به خدمت گرفت که موضعی تندتر علیه دادستان ها داشتند و از وزارت دادگستری خواستند اعتراف او به اظهارات دروغ را پس بگیرند. به این درخواست هنوز پاسخی داده نشده است.

حکم فلین قرار است ۲۷ فوریه صادر شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG