لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۱

دادستان تهران: کسانی که درخواست عفو کنند در فهرست نهايیِ محکومانِ مشمولِ عفو قرار می گيرند


دادستان تهران: کسانی که درخواست عفو کنند در فهرست نهايیِ محکومانِ مشمولِ عفو قرار می گيرند
دادستان تهران: کسانی که درخواست عفو کنند در فهرست نهايیِ محکومانِ مشمولِ عفو قرار می گيرند

عباس جعفری دولت آبادی: کسانی که پس از انتخابات بازداشت شده و ابراز ندامت کرده اند مشمول عفو خواهند شد

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران می گويد فهرست نهايی محکومانِ مشمول عفو بزودی برای تصويب به رهبر جمهوری اسلامی ارسال خواهد شد. آقای جعفری دولت آبادی اضافه کرد کسانی که پس از انتخابات به اتهام جرائم امنيتی بازداشت شده و ابراز ندامت کرده اند مشمول عفو خواهند شد. دادستان تهران تأکيد کرد کسانی هم که درخواست عفو کنند در اين فهرست قرار می گيرند.

محمد رضا باهنر: تصميم به اجرا و يا عدم اجرای قانون جزو وظايف رييس جمهوری نيست

محمد رضا باهنر در واکنش به انتقادات اخير محمود احمدی نژاد از مجلس گفته است تخلفات دولت از قانون مفصل و زياد است. محمود احمدی نژاد در ديدار با اعضای کميسيون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفته بود که مجلس بيش از ۱۳۰ قانونِ خلاف شرع و قانون اساسی تصويب کرده است. محمد رضا باهنر معاون نظارت و نايب رئيس سابق مجلس شورای اسلامی می گويد تخلفات دولت از قانون مفصل است ومجلس تلاش می کند از اين تخلف ها پيشگيری کند. وی همچنين گفت تصميم به اجرا و يا عدم اجرای قانون جزو وظايف رييس جمهوری نيست. همچنين ورزا نيز وظيفه دارند به پرسش های نمايندگان پاسخ بدهند.

سارا توسلی به ۶ سال زندان محکوم شد

سارا توسلی به اتهام حضورِ کوتاه مدت در حوادث عاشورا و حضور در منزل ميرحسين موسوی و تسليت به خانواده او به ۶ سال زندان محکوم شده است. خانم توسلی که فرزند محمد توسلی رييس دفتر سياسی نهضت آزادی و استاد دانشگاه است در ۱۳ دی ماه بازداشت شد و ۵۰ روز هم در زندان اوين بود. همسر وی فريد طاهری هنوز در زندان به سر می برد. دادگاه بَدوی افزون بر زندان، وی را به ۷۴ ضربه شلاق هم محکوم کرده است.

دادگاه تجديد نظر حکم زندان و شلاق محمد نوری زاد سينماگر بازداشت شده را تاييد کرده است

آقای نوری زاد به اتهام فعاليت تبليغی عليه نظام و توهين به مسؤلان به سه سال و نيم زندان و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. اين سينماگر در حوادث پس از انتخابات با انتشار نامه های سرگشاده به رهبر جمهوری اسلامی از شيوه برخورد با معترضان انتقاد کرده بود. وی در آخرين نامه ای که هفتۀ گذشته از طريق دادستان تهران به رهبر ايران ارسال کرد، اوين را کهريزک دوم ناميد.

XS
SM
MD
LG