لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۹

کوهيار گودرزی به دليل اعتصاب غذا در شرايط وخيم جسمی به سر می برد


کوهيار گودرزی به دليل اعتصاب غذا در شرايط وخيم جسمی به سر می برد
کوهيار گودرزی به دليل اعتصاب غذا در شرايط وخيم جسمی به سر می برد

گزارش منابع خبری از ايران حاکی از آن است که کوهيار گودرزی عضو کميته گزارشگران حقوق بشر و دانشجوی اخراجی دانشگاه صنعتی شريف که در زندان اوين در بازداشت به سر می برد به دليل اعتصاب غذا در شرايط وخيم جسمی به سر می برد.

کوهيار گودرزی سال گذشته و در حالی که عازم شهر قم برای شرکت در مراسم خاکسپاری آيت الله حسينعلی منتظری بود بازداشت شد.

پروين مخترع مادر کوهيار گودرزی روز پنجشنبه گفت فرزندش در بهداری زندان بيهوش و زير سُرُم است.

خانم مخترع گفت کوهيار گودرزی از حدود بيست روز پيش و در اعتراض به شرايط زندان اعتصاب غذا کرده که از حدود دو هفته پيش به عنوان تنبيه به خاطر اعتصاب غذا به سلول انفرادی منتقل شده است.

بهاره هدايت عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکيم وحدت که اخيراً در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۹ سال وشش ماه حبس تعزيری محکوم شده است بار ديگر از سوی شعبه ۴ بازپرسی امنيت به دادگاه انقلاب احضار شد.

به گزارش وب سايت ادوار نيوز و بنا به گفتۀ خانواده اين فعال دانشجويی دليل اين احضار در رابطه با پرونده بازداشت بهاره هدايت در ۱۸ تيرماه ۱۳۸۶ عنوان شده است.

بهاره هدايت به همراه ساير اعضای شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت در سالروز ۱۸ تيرماه در سال ۸۶ به علت تحصن مقابل دانشگاه اميرکبير در اعتراض به برخوردهای غيرقانونی جمهوری اسلامی با دانشجويان دستگير و پس از گذراندن يک ماه در سلول انفرادی بند ۲۰۹ با قيد وثيقه آزاد شده بود.

بهاره هدايت از جمله دستگير شدگان حوادثِ پس از انتخابات اخير رياست جمهوری است که از ۹ دی ماه سال گذشته تاکنون در زندان اوين به سر ميبرد. وی در دادگاه بدوی به ۹ سال ونيم حبس محکوم شده است.

مهديه گلرو فعال دانشجويی که بنابر احکام قضايی از تحصيل محروم شده است روز چهارشنبۀ اين هفته در زندان اوين با همسرش ملاقات کرد.

به گزارش وب سايت جرس، خانم گلرو که بيش از ۸ ماه است در بازداشت به سر ميبرد وضعيت جسمی بسيار نگران کننده ای دارد. وی در دوران بازداشت به بيماری گوارشی مبتلا شد و از يک هفته پيش به دليل عدم وجود آب گرم در زندان و استحمام با آب سرد دچار سرماخوردگی شديد شده است.

مهديه گلرو و همسرش وحيد لعلی پور ۱۲ آبان ماه در منزل بازداشت و به زندان اوين منتقل شدند. اما آقای لعلی پور اسفند ماه سال گذشته از زندان آزاد شد.

XS
SM
MD
LG