لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۵:۰۲

دو فعال دانشجويی موقتاً از زندان آزاد شدند


دو فعال دانشجويی موقتاً از زندان آزاد شدند

دو فعال دانشجويی موقتاً از زندان آزاد شدند

به گزارش سايت ادوار نيوز، پيمان عارف، دانشجوی ستاره دارِ دانشکده حقوق دانشگاه تهران و عضو شورای دفاع از حق تحصيل، به دستور قاضی سيد احمد زرگر موقتاً از زندان اوين، آزاد شد. او که يک هفته بعد از انتخابات خرداد ماه بازداشت شده بود در مدت بازداشت دچار حمله های شديد قلبی شده و ۲ هفتۀ اخير را در بيمارستان مدرّسِ تهران، بستری بوده است. افتخار برزگريان، ديگر فعال دانشجويی، با قرار کفالت از زندان وکيل آباد مشهد، آزاد شد. اين دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد، شهريور ماه گذشته بازداشت شد و ۲۸ روز را در سلول انفرادی به سر برده و سپس به بند مجرمين خطرناک، منتقل شد. برزگريان به ۴ ترم محروميت از تحصيل محکوم شده است و بزودی دادگاه او به اتهام اقدام عليه امنيت ملی و برگزاری تجمّعات غير قانونی، به رياست قاضی کاووسی، برگزار خواهد شد.

حکم محمد پورعبدالله به ۳ سال حبس تعزيری کاهش يافت

در همين حال حکم محمد پورعبدالله دانشجوی دانشگاه تهران که با حکم قاضی صلواتی به ۶ سال زندان محکوم شده بود، به ۳ سال حبس تعزيری کاهش يافت. پورعبدالله فعال طيف دانشجويان آزاديخواه و برابری طلب، در سال ۱۳۸۷ بازداشت شد و بيش از يک ماه در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوين بود و سپس به زندان قزل ‌حصار در کنار مجرمان سنگين، منتقل شد.

درسا سبحانی آزاد شد اما محبوبه کرمی همچنان در زندان است

گزارش هايی در رابطه با دو زندانی عضو کمپين يک ميليون امضا، منتشر شده است. درسا سبحانی فعال اين کمپين با توديع وثيقه از زندان اوين، آزاد شد. او که اسفند ماه گذشته در ساری بازداشت و به زندان اوين منتقل شده بود ۲۵ روز در سلول های انفرادی سپاه، زندانی بود. همچنين محبوبه کرمی ديگر زندانی عضو اين کمپين موفق شد با برادرش، ملاقات کند. محبوبه کرمی اسفند ماه گذشته پس از تفتيش منزل و ضبط وسايلش دستگير شده و پيش از اين نيز ۵ بار بازداشت شده است.

XS
SM
MD
LG