لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۶

جمعی از معلمان در نامه سرگشاده خواستار رسیدگی به وضعیت «روح‌الله مردانی» معلم زندانی شدند


روح الله مردانی، معلم زندانی در اوین

جمعی از معلمان و فعالان صنفی فرهنگیان در نامه‌ای سرگشاده به سران قوه قضائیه خواستار رسیدگی به وضعیت روح‌الله مردانی، معلم زندانی شدند.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی روز جمعه ۶ اردیبهشت گزارش داد جمعی از معلمان و فعالان صنفی فرهنگیان با نوشتن نامه‌ای به سران سه قوه قضاییه، مقننه و مجریه نسبت به وضعیت آقای مردانی که در اعتصاب غذا به سر می‌برد ابراز نگرانی کردند.

در متن نامه‌ای که از سوی کمپین منتشر شده آمده است، وضعیت معده و کلیه روح‌الله مردانی که از ۷۵ روز پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد وخیم است، مکرر خون بالا می‌آورد و وزن او نیز کاهش پیدا کرده و در حال حاضر نیاز به خدمات مجهز پزشکی دارد.

روح الله مردانی، معلم زندانی در اوین، در تاریخ ۲۸ بهمن ۹۶ بازداشت و از سوی دادگاه بدوی به اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» در مجموع به شش سال زندان و دو سال محرومیت اجتماعی محکوم شده است.

روح‌الله مردانی، معلم زندانی در اوین در اعتراض به مشکلات زندان و رعایت نشدن حقوق زندانیان از جمله ندادن حق آزادی مشروط و مرخصی از اواخر اسفند گذشته در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد. این معلم زندانی در دو سال گذشته به دفعات دست به اعتصاب غذا زده‌ است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG