لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

جمعی از معلمان در نامه سرگشاده خواستار رسیدگی به وضعیت «روح‌الله مردانی» معلم زندانی شدند


روح الله مردانی، معلم زندانی در اوین
روح الله مردانی، معلم زندانی در اوین

جمعی از معلمان و فعالان صنفی فرهنگیان در نامه‌ای سرگشاده به سران قوه قضائیه خواستار رسیدگی به وضعیت روح‌الله مردانی، معلم زندانی شدند.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی روز جمعه ۶ اردیبهشت گزارش داد جمعی از معلمان و فعالان صنفی فرهنگیان با نوشتن نامه‌ای به سران سه قوه قضاییه، مقننه و مجریه نسبت به وضعیت آقای مردانی که در اعتصاب غذا به سر می‌برد ابراز نگرانی کردند.

در متن نامه‌ای که از سوی کمپین منتشر شده آمده است، وضعیت معده و کلیه روح‌الله مردانی که از ۷۵ روز پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد وخیم است، مکرر خون بالا می‌آورد و وزن او نیز کاهش پیدا کرده و در حال حاضر نیاز به خدمات مجهز پزشکی دارد.

روح الله مردانی، معلم زندانی در اوین، در تاریخ ۲۸ بهمن ۹۶ بازداشت و از سوی دادگاه بدوی به اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» در مجموع به شش سال زندان و دو سال محرومیت اجتماعی محکوم شده است.

روح‌الله مردانی، معلم زندانی در اوین در اعتراض به مشکلات زندان و رعایت نشدن حقوق زندانیان از جمله ندادن حق آزادی مشروط و مرخصی از اواخر اسفند گذشته در اعتصاب غذای خشک به سر می‌برد. این معلم زندانی در دو سال گذشته به دفعات دست به اعتصاب غذا زده‌ است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG