لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

بابک علیپور فعال مدنی برای محکومیت پنج ساله به زندان رشت منتقل شد


آقای علیپور به عضویت در گروه های معاند متهم شده است.
آقای علیپور به عضویت در گروه های معاند متهم شده است.

بابک علیپور، فعال مدنی که از سوی دادگاه انقلاب رشت به زندان محکوم شده بود به زندان لاکان رشت منتقل شد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز دوشنبه ۱۷ تیر گزارش داد بابک علیپور، فعال مدنی اهل گیلان که پیشتر از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب بابت اتهام «عضویت در گروه‌های معاند» به پنج سال زندان محکوم شده بود برای تحمل دوران محکومیت خود به زندان لاکان رشت منتقل شده است.

یک منبع مطلع به کمپین گفت، بابک علیپور به حکم پنج سال زندان صادر شده از سوی دادگاه بدوی اعتراض کرده اما این حکم بدون ارجاع به دادگاه تجدیدنظر به دیوان عالی کشور ارسال و این حکم عیناً در دیوان تایید شده است.

بنا بر این گزارش، برادر بابک علیپور، «روزبه علیپور » نیز در روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت‌، پس از مراجعه به شعبه ۵ اجرای احکام دادسرای رشت بازداشت و برای تحمل ۱۸ ماه دوران محکومیت خود به زندان لاکان رشت منتقل شده‌ است.

بابک و روزبه علی پور پیش از این در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از پایان دوران بازجویی به زندان لاکان رشت منتقل و اسفند ماه همان سال بابک علی پور با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی و روزبه علی‌پور با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی به‌ صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان لاکان رشت آزاد شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG