لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۹

حکم اعدام محمدحسین مالکی، مدیر سایت عصر جوان در دیوان عالی کشور «نقض شد»


حکم اعدام «محمد حسین مالکی»، ادمین ۴۷ ساله سایت فرهنگی آموزشی عصر جوان که بیش از دو سال پیش توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به اعدام محکوم شده بود در دیوان عالی کشور نقض شد.

سازمان حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۱۳ فروردین گزارش داد حکم اعدام محمد حسین مالکی در آخرین روزهای سال ۱۳۹۷ از سوی دیوان عالی کشور نقض و برای صدور حکم مجدد به دادگاه انقلاب اصفهان ارجاع داده شده است.

بنا بر این گزارش، در بخشی از این حکم که به وکیل مدافع آقای مالکی ابلاغ شده، توضیح داده شده که «فروش اکانت‌های ماهواره‌ای در حد وسیع و گسترده» برخلاف نظر شعبه دوم انقلاب اصفهان، نمی‌تواند «مشمول افساد فی الارض» باشد.

محمدحسین مالکی معروف به آرین، ۴۷ ساله و ساکن شاهین شهر اصفهان در تاریخ ۱۱ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ از سوی ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد و به اتهام «افساد فی الارض از طریق فعالیت سازمان یافته در حوزه سی‌سی‌کم با فروش اکانت‌های متعدد ماهواره‌ای به افراد در حد وسیع و گسترده» در شعبه دوم دادگاه انقلاب اصفهان به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، محمدحسین مالکی در حال حاضر بیش از هشت ماه است که در سلول انفرادی زندان دستگرد اصفهان نگهداری می‌شود و قرار است مجددا در دادگاه انقلاب اصفهان محاکمه شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG