لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

وخامت حال «علیرضا گلی‌پور» زندانی سیاسی در زندان اوین؛‌ گفتگو با وکیل او


علیرضا گلی‌پور، زندانی سیاسی یکی دیگر از کسانی است که با حکم قاضی صلواتی به زندان طولانی محکوم شده است.
علیرضا گلی‌پور، زندانی سیاسی یکی دیگر از کسانی است که با حکم قاضی صلواتی به زندان طولانی محکوم شده است.

وکیل «علیرضا گلی‌پور» زندانی سیاسی در زندان اوین می گوید بعد از شش سال زندان وضعیت جسمی این زندانی سیاسی وخیم است.

«آزیتا قره‌بیگلو» وکیل آقای گلی‌پور به صدای آمریکا گفت: او ۶ سال و دو ماه از حکم ۱۲ سال زندان را سپری کرده و در این مدت به بیماری‌هایی از جمله صرع، غدد لنفاوی، عفونت ریه و بیماری قلبی دچار شده است.

آقای گلی‌پور در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۱ بازداشت و در دادگاه بدوی به اتهام جاسوسی، توهین به رهبری و هواداری از سازمان مجاهدین خلق به ۳۹ سال و ۹ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱۲ سال حبس کاهش پیدا کرد. مثل خیلی دیگر از زندانیان، قاضی ابوالقاسم صلواتی حکم زندان طولانی او را صادر کرد.

آزیتا قره‌بیگلو، وکیل علیرضا گلی‌پور روز دوشنبه ۱۲ آذر در گفت‌وگو با صدای آمریکا وضعیت جسمی این زندانی سیاسی را وخیم اعلام کرد و گفت: علیرضا گلی‌پور در شرایط بد جسمی به سر میبرد و هر روز چندین بار در زندان تشنج به او دست می‌دهد.

خانم قره‌بیگلو، علیرضا گلی‌پور را یک «نخبه» معرفی می‌کند که در مقطع دکترا تحصیل می‌کرد و کارمند رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.

خانم قره‌بیگلو به صدای آمریکا گفت، تنها درخواست ما اجرای صحیح قانون است، هیئت ۱۱ نفره کمیسیون پزشکی به دلیل وخامت حال آقای گلی‌پور در تاریخ ۲۶ شهریور سال جاری رای به آزادی هر چه سریعتر این زندانی سیاسی و مدنی داد اما با گذشت سه ماه از صدور این گزارش دادستان تهران رای صادر شده را نادیده گرفته و با آزادی آقای گلی‌پور مخالفت می‌کند.

علیرضا گلی‌پورکه از سال ۹۱ به دلیل جرائم امنیتی در زندان اوین به سر می برد، برای برگزاری دادگاه و دریافت حکم نزدیک به چهار سال را در زندان سپری کرد و بارها به مشکلات جدی پزشکی دچار شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG