لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۷

مقام ارشد «عفو بین الملل» به حکم امیرسالار داودی وکیل زندانی اعتراض کرد


امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز
امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز

یک مقام ارشد سازمان عفو بین الملل نسبت به حکم ۳۰ سال زندان و ۱۱۱ ضربه شلاق امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز واکنش نشان داد.

سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه ۱۳ خرداد گزارش داد که فیلیپ لوتر، مدیر تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل، در واکنش به صدور حکم ۳۰ سال زندان و ۱۱۱ ضربه شلاق امیرسالار داودی، وکیل مدافع حقوق بشر به خاطر فعالیت‌های حقوق بشری‌اش واکنش نشان داد.

آقای فیلیپ لوتر گفت: «این یک حکم سنگین شوکه کننده و بی‌عدالتی بی‌رحمانه است. امیرسالار داوودی آشکارا به خاطر دفاع از حقوق بشر مورد مجازات قرار گرفته است. راه‌اندازی یک کانال تلگرامی برای افشای نقض حقوق بشر جرم نیست. مقامات ایرانی باید بلافاصله و بدون قید و شرط او را آزاد کنند.»

عفو بین‌الملل جامعه جهانی، به ویژه اتحادیه اروپا، که با ایران در حال گفت‌وگو هستند، را فرا خوانده است که از مقامات ایران بخواهند هدف قرار دادن وکلای مدافع حقوق بشر را فورا متوقف کنند.

مدیر تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل می‌گوید: «امیرسالار داوودی آخرین قربانی سرکوب شریرانه وکلای مدافع حقوق بشر توسط مقامات ایران در دو سال گذشته است که برای جلوگیری از کارشان با احکام سنگین دادگاه‌ها روبرو می‌شوند.»

این وکیل داگستری زندانی به تازگی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۳۰ سال زندان محکوم شده است که مطابق قانون مجازات اسلامی ۱۵ سال آن اجرا خواهد شد.

امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری که طی سال‌های اخیر وکالت تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی از جمله سهیل عربی را بر عهده داشته، از ۲۹ آبان ۹۷ با مراجعه ضابطین دادگستری به دفترش بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG