لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۹

مسئول دانشجويی ستاد انتخاباتی مير حسين موسوی به شش سال حبس محکوم شد


مسئول دانشجويی ستاد انتخاباتی مير حسين موسوی به شش سال حبس محکوم شد
مسئول دانشجويی ستاد انتخاباتی مير حسين موسوی به شش سال حبس محکوم شد

علی وفقی مسئول دانشجويی ستاد انتخاباتی مير حسين موسوی در استان تهران به جرم اجتماع و تبانی به قصد اقدام عليه امنيت ملی و اخلال در نظم عمومی به شش سال حبس محکوم شد

به گزارش وب سايت های خبری ايران رسيدگی به پروندۀ اين عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب و به صورت غيرعلنی صورت گرفته است. اين حکم از سوی وکيل آقای وفقی مورد اعتراض قرار گرفته و به دادگاه تجديد نظر ارسال شده است. علی وفقی يک هفته پس از انتخابات اخير رياست جمهوری به همراه چند تن ديگر از جوانان و دانشجويان ستاد مير حسين موسوی، بازداشت شده و نزديک به دو ماه در بند امنيتی زندان اوين بوده است.

انجمن اسلامی دانشجويان دانشگاه تهران با صدور اطلاعيه ای به بازداشت دکتر مريم عباسی نژاد دبير سابق شورای مرکزی اين تشکل دانشجويی اعتراض کرده است

پارلمان نيوز به نقل از اين اطلاعيه نوشته است دکتر مريم عباسی در تجمع اعتراضی دانشجويان در روز ۱۱ ارديبهشت که به حضور رييس جمهوری اعتراض داشتند هيچ نقشی نداشته است. اين اطلاعيه بارديگر خواستار توقف برخوردهای امنيتی با دانشجويان و نهاد دانشگاه شده است. دکتر مريم عباسی يک روز پس از اين تجمع اعتراضی از سوی مأموران امنيتی بازداشت شده است.

مهديه محمدی نسبت به وضعيت همسر خود احمد زيدآبادی در زندانِ گوهردشت شديداً نگران است

به گزارش کمپين بين المللی حقوق بشر، مهديه محمدی همسر احمد زيدآبادی دبيرکل ادوار تحکيم وحدت و از روزنامه نگارِان حامی مهدی کروبی که بلافاصله بعد از انتخاباتِ رياست جمهوری دستگير و تا کنون در بازداشت به سر می برد از نوع برخوردی که طی اين مدت با آقای زيدآبادی شده است به شدت انتقاد کرده و آن را نشانۀ نقض قانون توسط افراد وابسته به قدرت دانست. مهديه محمدی همچنين از نگرانی مضاعفِ خود نسبت به وضعيت همسرش در زندانِ گوهردشت و نگهداری وی در ميان مجرمان عادی و خطرناک خبر داد و پيرامون خُلف وعدۀ مقامات قضايی راجع به وثيقه های لازم برای مرخصی آقای زيدآبادی گفت که با وجود سپردن سندهايی به مبلغ ۵۰۰ ميليون تومان برای آزادی وی، در حال حاضر هم خود زيدآبادی و هم اين مبلغ وثيقه در بازداشت هستند.

XS
SM
MD
LG