لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۹

حسین باقری، شاعر ایلامی با قرار وثیقه آزاد شد


حسین باقری با تخلص (ژاکان باران)، شاعر ایلامی
حسین باقری با تخلص (ژاکان باران)، شاعر ایلامی

شبکه حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۱۹ فروردین اعلام کرد که حسین باقری با تخلص (ژاکان باران) شاعر کرد اهل ایلامی عصر روز گذشته با تودیع وثیقه پنجاه میلیون تومانی از زندان مرکزی این شهر آزاد شد.

نیروهای ادارە اطلاعات شهرستان ملکشاهی ایلام روز سەشنبە ٢٨ اسفند ٩٧ در پی حمله بە محل برگزاری مراسم نوروز شهرستان ملکشاهی در استان ایلام و ممانعت از برگزاری این جشن باستانی، ژاکان باران شاعر ایلامی را بازداشت و سپس به بازداشتگاه مرکزی استان ایلام واقع در جنب زندان مرکزی این شهرستان منتقل شد.

این شاعر ایلامی در اوایل فروردین ماه در اعتراض به نحوه‌ بازداشت خود تا ۱۳ فرودین و تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار وثیقه در زندان مرکزی ایلام دست به اعتصاب غذا زده بود.

بنا بر این گزارش آقای باقری دی ماه ۹۶ از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از ۱۵ روز با تودیع وثیقه آزاد شده بود. جلسه دادگاهی او در ۱۵ بهمن ماه سال گذشته به اتهام تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات برگزار شد و تاکنون وضعیت این پرونده مشخص نشده است.

حسین باقری با تخلص (ژاکان باران) از شاعران و فعالان شناختە شدە ایلام می‌باشد کە با وجود معلولیت جسمی، طی سال‌های گذشتە چندین مرتبە بازداشت و بارها بە نهادهای امنیتی احضار شدە است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG