لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۹

شاهزاده رضا پهلوی: محاکمه نوری پیروزی مهم جنبش دادخواهی ملت ایران است


شاهزاده رضا پهلوی
شاهزاده رضا پهلوی

شاهزاده رضا پهلوی محاکمه حمید نوری را «یک پیروزی مهم برای جنبش دادخواهی ملت ایران» برشمرد که «هموارکننده مسیر پیروزی‌های بزرگ بعدی است.»

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی که روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت، هم‌زمان با پایان محاکمه حمید نوری به اتهام مشارکت در اعدام زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت در تابستان ۱۳۶۷ در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، گفت که امروز «دادخواهان از همیشه مصمم‌تر و امیدوارترند؛ و آمران و عاملان جنایت، از سینمارکس و پشت‌بام رفاه و کشتار۶۷ تا دی۹۶ و آبان۹۸ و پرواز۷۵۲، از همیشه هراسان‌تر.»

آخرین جلسه از دادگاه رسیدگی به اتهامات حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام زندانیان سیاسی ۶۷، در روز چهارشنبه پایان یافت و قاضی سوئدی این دادگاه اعلام کرد که حکم نهایی در مورد او ، روز ۱۴ ژوییه، ۲۳ تیرماه، رسما صادر خواهد شد.

این درحالی است که دادستانی سوئد در جریان آخرین دادرسی‌های او در هفته گذشته، برای حمید نوری تقاضای صدور حکم حبس ابد کرده بود. دادستانی سوئد او را به «جنایت جنگی» و «قتل عمدی» متهم کرده است.

لازم به ذکر است که بخش فارسی صدای آمریکا طی ماه‌های گذشته و از آغاز محاکمه حمید نوری در استکهلم سوئد، جلسات دادگاه را به صورت کامل و همراه با مصاحبه‌ها و گزارش‌های جانبی، به طور کامل و در قالب‌های مختلف تصویری و مکتوب، پوشش داده است.

XS
SM
MD
LG