لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۱

خانه پرینس، خواننده فقید آمریکایی، موزه می شود


یادگارهای طرفداران پرینس روبروی پیزلی پارک
یادگارهای طرفداران پرینس روبروی پیزلی پارک

از زمان مرگ ناگهانی پرینس خواننده مطرح آمریکایی در ماه آوریل گذشته، بحث بر سر این بوده که با ملک او که به پارک پِیزلی معروف است چه باید کرد. سرانجام بعد از یک رای گیری تصمیم گرفته شده که این زمین واقع در مینیاپولیس در مینه سوتا تبدیل به موزه شود.

توئیتر پرینس از خبر موزه شدن خانه خواننده فقید خبر میدهد

قرار است تورهای کنسرتی از روز جمعه به راه بیافتد و بلیت ها برای بازدید از خانه پرینس از روز جمعه تا آخر ماه جاری میلادی قابل خرید است.

از آنجا که پرینس در این خانه اش استودیوی ضبط موسیقی داشت و بسیاری از کارهایش را آنجا خلق کرده بود، مقامات می گویند دیدن خانه برای طرفداران تجربه منحصر به فردی خواهد بود، گویی از نزدیک شاهد پروسه خلق ترانه های محبوبشان هستند.

پیش از این تعداد معدودی تور بازدید از خانه پرینس ارائه شده بودکه در آن بازدیدکنندگان می توانستند دفتر کار، استودیوی موسیقی، لوازم شخصی و کارهای هنری پرینس را ببینند. در مرکز سالن هم یک خمره قرار دارد که در آن خاکستر جسد پرینس را ریخته اند.

دلیل اینکه این تصمیم تا این زمان به طول انجامیده نارضایتی برخی شهروندان منطقه است که می گویند با تبدیل شده خانه پرینس به موزه محله آنها شلوغ و ترافیک زیاد می شود.

پرینس خواننده محبوب و موفق آمریکایی در ماه آوریل به دلیل استفاده بیش از حد از مواد خواب آور جانش را از دست داد. او هنگام مرگ ۵۷ سال داشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG