لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۹

اهدای دکتری افتخاری به «پرینس» خواننده فقید آمریکایی


دانشگاه ایالتی مینه‌سوتا چهارشنبه در مراسم ویژه ای ضمن قدردانی از دستاوردهای ارزنده «پرینس» هنرمند فقید آمریکایی، به او دکترای افتخاری اهدا کرد.

این مراسم در تالار اصلی دانشگاه برگزار شد و در آن تعدادی از اساتید، دانشجویان، هنرمندان، چهره های برجسته و اعضای خانواده پرینس شرکت داشتند.

این مدرک افتخاری که عالی ترین نشان دانشگاه ایالتی مینه‌سوتا محسوب می شود، به دلیل سالها فعالیت حرفه ای، تأثیرگذاری در موسیقی و معرفی شهر زادگاهش «مینیاپولیس» به جهانیان به پرینس اعطاء شد.

«اریک کالر» رئیس دانشگاه در بخشی از این مراسم با اشاره نقش پرینس در شکل گیری موسیقی «سول» و «فانک» و تکامل این سبک ها در دهه های اخیر، دکترای افتخاری را به «تیکا نلسون» خواهر این هنرمند نامدار اهدا کرد.

اریک کالر گفت دانشگاه مینه‌سوتا قصد داشت پیش از مرگ غیر منتظره این مدرک افتخاری را به وی اعطاء کند و بسیار متأسف است که این مراسم بدون حضور این ستاره تکرارنشدنی برگزار می شود.

در بخشی از این برنامه دانشجویان دپارتمان موسیقی با همراهی گروهی از خواننده ها و نوازنده های مهمان چون «سنت پال پترسون» و «کمرون کینگرون» به هنرنمایی پرداختند و تعدادی از آهنگ های مشهور پرینس را اجرا کردند.

پرینس، خواننده، نوازنده، آهنگساز و ترانه نویس، از تأثیرگذارترین چهره های موسیقی جهان در دهه های اخیر بود و به نماد موسیقی سول و فانک شهرت داشت.

نام اصلی او «راجرز نلسون» است و سال ۱۹۵۸ در مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا به دنیا آمد؛ پرینس فعالیت های هنری خود را از اواخر دهه هفتاد میلادی آغاز کرد.

او سی آلبوم منتشر کرد؛ صدها ترانه ها پرفروش داشت و در هزاران کنسرت موفق در گوشه و کنار جهان به هنرنمایی پرداخت. پرینس برنده هفت جایزه گرمی است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG