لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۹

اعلام نامزدی شاهزاده بریتانیا «هری» با هنرپیشه آمریکایی «مگان مارکل»


شاهزاده هری، نوه ملکه بریتانیا نامزدی خود را با هنرپیشه آمریکایی، «مگان مارکل» اعلام کرد.

این خبر را «چارلز» پدر هری اعلام کرد. ملکه الیزابت، همسرش فیلیپ و شاهزاده ویلیام و همسرش کیت نیز از این خبر ابزار خشنودی کرده اند.

«مگان مارکل» در تصاویر منتشر شده در رابطه با خبر نامزدی اش با شاهزاده هری کت سفیدی بر تن دارد که نظر بسیاری از کارشناسان مد را به خود جلب کرده است.

انگشتر نامزدی او از سه قطعه الماس تشکیل شده که بزرگترین آنها در وسط قرار دارد. این انگشتر را کمپانی جواهرسازی «کلیو» ساخته که برای مادربزرگ هری، ملکه الیزابت جواهر طراحی می کند.

گفته می شود طرح این انگشتر، ایده خود شاهزاده هری بوده و برایش ارزش خاصی دارد. دو سنگ آن، متعلق به مادر هری، پرنسس دایانا بوده و دیگری از «جمهوری بوتسوانا» آمده است؛ یکی از کشورهای مورد علاقه شاهزاده هری که «مگان» را نیز به آنجا برده است.

پرنس هری سی و سه ساله است و پنجمین نفر در نوبت رسیدن به تاج و تخت سلطنتی بریتانیا است.

«مگان مارکل» سی و شش سال دارد و از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ همسر تهیه کننده آمریکایی «تروور انگلسون» بود.

هرچند علت جدایی آنها مشخص نیست اما اطرافیان آنها می گویند به دلیل اقامت طولانی «مگان» در تورنتو برای بازی در سریال «سوتس» و دور بودن از شوهرش که در لس آنجلس زندگی می کرد، این دو تصمیم به جدایی گرفتند.

«مگان مارکل»، با بازی در سریال حقوقی «سوتس» به شهرت رسید. او به فعالیتهای بشردوستانه نیز مشغول است. تلاش برای فراهم آوردن آب سالم در «رواندا» و فعالیت برای سازمان ملل متحد در زمینه برابری حقوق مرد و زن در محیط کار از جمله این فعالیتها است.

شاهزاده هری و همسر آینده اش در تایستان سال ۲۰۱۶ در مراسم ازدواج یکی از دوستان مشترکشان با هم آشنا شدند.

ازدواج شاهزاده بریتانیایی با یک آمریکایی بی سابقه نیست. عموی ملکه فعلی بریتانیا، یعنی ادوارد هشتم در سال ۱۹۳۶ بعد از تاجگذاری، سلطنت را برای ازدواج با یک زن مطلقه آمریکایی رها کرد. پس از آن بود که جرج ششم به پادشاهی رسید. پس از آن هم الیزابت ملکه فعلی به قدرت رسید.

پس از ازدواج پرنس «ادوارد» با «والیس سیمپسون» نیکوکار آمریکایی در سال ۱۹۳۶ که باعث شد او از تخت و تاج بگذرد، این نخستین پیوند یک آمریکایی با خانواده سلطنتی بریتانیا خواهد بود.

شاهزاده هری و «مگان مارکل» قرار است بهار سال ۲۰۱۸ با هم ازدواج کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG