لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۲

يک کشيش و ۶۰ نفر ديگر در داخل کليسايی در کوبا خود را محبوس کرده اند


يک کشيش و ۶۰ نفر ديگر در داخل کليسايی در کوبا خود را محبوس کرده اند
يک کشيش و ۶۰ نفر ديگر در داخل کليسايی در کوبا خود را محبوس کرده اند

يک کشيش به همراه ۶۰ تن از پيروان کليسايی در کوبا، در سه هفته گذشته خود را در داخل کليسا حبس کرده اند و به رغم درخواست بستگانشان از اين کليسا خارج نمی شوند.

پليس کوبا در اطراف کليسايی که کشيش و ۶۰ تن از پيروان آن در چند هفته گذشته خود را حبس کرده اند، مستقر شده است. رسانه های دولتی کوبا می گويند ۱۹ تن که زير سن قانونی هستند و چهار زن باردار در ميان اشخاصی هستند که از روز بيست و يکم ماه اوت از اين کليسا خارج نشده اند.

تلويزيون دولتی کوبا می گويد اين عده با ميل خود در اين کليسا مانده اند و به دعا و آوازخوانی مشغولند. هنوز مشخص نيست چرا اين گروه از کليسا خارج نمی شوند، اما برخی از ساکنان محلی می گويند بروليو هِرِرا، کشيش اين کليسا، از پيروان خود خواسته است برای محفوظ ماندن از يک بلای طبيعی که به زودی رخ خواهد داد، کليسا را ترک نکنند.

گزارش های محلی می گويند «هِرِرا» در ماه مه سال گذشته از سوی کليسای پروتستان طرد شده، اما از کناره گيری از مقام خود اجتناب کرده است.

نگرانی از اين ماجرا زمانی قوت گرفت که کودکان حاضر در کليسا از رفتن به مدرسه و خروج از کليسا خودداری کردند. يک گروه پزشکی برای بررسی وضعيت زنان باردار وارد کليسا شد. آن ها به حاضرين در کليسا گفتند، عدم خروج از کليسا موجب نگرانی خانواده هايشان شده است.

پدری که چند تن از فرزندانش در کليسا مانده اند می گويد همسر و فرزندانش به روال هميشگی به کليسا رفتند بدون آن که بدانند از خروج آن ها جلوگيری خواهد شد. اما پس از آن که از آن ها خواست به خانه بازگردند، به او گفتند، زندگی شان را وقف عيسی مسيح کرده اند. يکی از رهبران پروتستان های کوبا می گويد، خروج امن اين گروه از کليسا در اولويت قرار دارد، اما نمی توان حق آن ها را در تصميم گيری نقض کرد.

يکی از بستگان افراد داخل کليسا می گويد فرزندش در تماس تلفنی با تلفن همراه به او گفت، آماده است برای عيسی مسيح جان خود را فدا کند.

XS
SM
MD
LG