لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۵

ند پرایس: خطای محاسباتی پوتین در حمله به اوکراین هر روز واضح‌تر می‌شود


ند پرایس، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا - آرشیو
ند پرایس، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا - آرشیو

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا می‌گوید هر روز که از این جنگ می‌گذرد،‌ شواهد بیشتری به‌دست می‌آید که نشان می‌دهد پوتین، در به راه‌اندازی این تهاجم، دچار خطای محاسباتی شده است.

ند پرایس، در برنامه تحلیل خبر روز یکشنبه کانال تلویزیونی ام‌ان‌بی‌سی با اشاره به اینکه پوتین در برآورد مقاومت مردم اوکراین، مخالفت‌ها در داخل و واکنش بین‌المللی نسبت به این تهاجم، دچار اشتباه ارزیابی شده‌است، تاکید کرد که «نیروهای نظامی روسیه در بسیاری از مناطق متوقف شده‌اند و کاروانهای نظامی نتوانسته‌اند پیشروی قابل‌ملاحظه‌ای داشته باشند.»

او در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره با موضع آمریکا در قبال پیشنهاد میانجی‌گری از سوی اسرائیل برای برقراری صلح، پاسخ داد که واشنگتن از همه تلاشها برای پایان تنش‌ها استقبال می‌کند.

ند پرایس با اشاره به تلاش‌های دیگر بازیگران بین‌المللی و متحدان واشنگتن از جمله آلمان، فرانسه و ترکیه برای کاهش مخاصمه تاکید کرد که دیپلماسی تنها زمانی به ثمر می‌رسد که عزمی برای استفاده از آن وجود داشته باشد.

او گفت که «درزمانی که ماشین جنگی در حرکت است و سطح تنش‌ها رو به افزایش است، نمی‌توان انتظار زیادی از کاربرد دیپلماسی داشت.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر تاکید کرد که فشارهای اقتصادی بر روسیه افزایش می‌یابد و این باعث خواهد شد که مسکو روزبه روز ضعیف تر شود.

XS
SM
MD
LG