لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۵

ایران و خاورمیانه در روزنامه ها


ایران و خاورمیانه در روزنامه ها
ایران و خاورمیانه در روزنامه ها

ديلی تلگراف چاپ لندن ازهمکاری فزاينده ايران و کره شمالی در برنامه موشکی خبر داده و می نويسد کره شمالی و حکومت ايران در برنامه ساخت موشک های دوربرد و قادر به حمل کلاهک های اتمی، همکاری می کنند. به نوشته اين روزنامه، کره شمالی که به فناوری غنی سازی اورانيوم دست يافته و از اين لحاظ از ايران جلوتراست، به ايران در ازدياد ميزان موجودی اورانيوم کمک می کند و تجهيزات بسيار پيشرفته غنی سازی را به ايران می دهد. ديلی تلگراف می افزايد کره شمالی موفق به ساخت يک فولاد بسيار قوی شده است که ايران هنوز توان ساخت آن را ندارد و به همين سبب از مواد فيبر کربن استفاده می کند که چندان قابل اطمينان نيست. ديلی تلگراف می افزايد آنچه تا اين زمان کمک کره شمالی به ايران در غنی سازی اورانيوم بود اکنون به جريانی دو شاخه تبديل شده است و فناوری موشکی هم از سوی پيونگ يانگ به ايران داده می شود. اين همکاری ها به نوشته ديلی تلگراف، موجب نگرانی جامعه جهانی است چرا که اين دو رژيم را بزرگترين تهديد برای امنيت جهان می داند.

وال استريت جورنال در خبری به برنامه متوقف شدن صدور نفت ايران به هند از ماه اوت اشاره کرده و می نويسد با بالا گرفتن کشمکش تهران و دهلی نو بر سر پرداخت نشدن پول نفت صادراتی ايران، و امکان توقف صادرات اين کالا، هندی ها به بازارهای ديگر از جمله عربستان برای تهيه نفت خام روی آورده اند. ايران روزانه ۴۰۰ هزاربشکه نفت به هند صادر می کند.

وال استريت جورنال در خبر ديگری از قول يک مقام بلندپايه هند می نويسد هند تاکنون از ايران اطلاعيه رسمی داير بر توقف صدور نفت دريافت نکرده است.

نيويورک تايمز از استقبال بيش از اندازه مردم سوريه از يک ترانه سياسی گزارشی دارد و می نويسد ترانه «بشار، دروغگو، مرگ بر تو و سخنانت؛ آزادی درآستانه در؛ بشار، برو» اکنون ديگر نَماد قدرتمند مردمی است که در خيابان های سوريه به آدمکشی رژيم اسد اعتراض دارند و خواستار برقراری دموکراسی اند.

XS
SM
MD
LG