لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۱

نيويورک تايمز: بالاگرفتن اختلاف روحانيان حکومتی با محمود احمدی نژاد


نيويورک تايمز: بالاگرفتن اختلاف روحانيان حکومتی با محمود احمدی نژاد
نيويورک تايمز: بالاگرفتن اختلاف روحانيان حکومتی با محمود احمدی نژاد

روزنامه های انگليسی و آمریکایی همچنان رويدادهای ايران و خاورميانه را در کانون توجه خود دارند.

گاردين با اشاره به اوج گرفتن اعدام های پنهانی درايران ازمقام های حقوق بشر نقل می کند که هدف حکومت از اعدام ها سرکوب نارضايتی مدنی در کشور است. گاردين به نقل از کمپين بين المللی حقوق بشر ايران از اعدام ۲۶ نفر دز زندان وکيل آباد مشهد درماه گذشته خبر داده و می نويسد محمود ذوقی، دادستان مشهد، گفته است در دو سال و نيم گذشته شمار اعدام ها دراين شهر بسيار بالا بوده و اکثر اعدامی ها قاچاقچی مواد مخدر بوده اند.

گاردين ويژگی های حکومت احمدی نژاد را درگيری های درون جناحی، توهم توطئه، بی کفايتی و عميق شدن رويارويی ها عنوان می کند.

نيويورک تايمز از بالاگرفتن اختلاف روحانيان حکومتی با محمود احمد ی نژاد بر سر جداسازی پسر و دختر در دانشگاه ها خبر داده و می نويسد با مخالفت احمدی نژاد با جداسازی جنسيتی دانشگاه ها محافظه کاران حکومتی با حمله آشکار به جريان انحرافی تلاش دارند احمدی نژاد را هرچه بيشتر به انزوا بکشانند.

وال استريت جورنال تاکتيک تازه مخالفان رژيم سوريه را پا به پای اوج گيری مقاومت دربرابر حکومت چهار دهه ای خاندان اسد، گسترش دامنه مخالفت ها عنوان کرده و می نويسد جوانان سوری فهرست شرکت های تحت مالکيت خاندان اسد و وابستگان رژيم را منتشر کرده و کالاهای اين شرکت ها از جمله سيگار، لبنيات و کنسرو ماهی، تاکسی و چندشرکت متعلق به رامی مخلوف، عموزاده بشار اسد و يکی از نمادها ی فساد درسوريه، را تحريم کرده اند.

واشنگتن پست از نخستين نشانه های شکاف در درون گروه اسلامگرای اخوان المسلمين مصر خبر داده و می نويسد درست سه ماه مانده به انتخابات پارلمانی مصر نشانه های شکاف و نارضايتی در درون اخوان المسلمين آشکار می شود و اصلاح طلبان اين گروه خواهان شفافيت و انتخاب آزاد رهبران آن شده اند. واشنگتن پست می افزايد قدرت اين تنها گروه سازمان يافته و مجهز درمصر موجب اين نگرانی درميان دموکراسی خواهان مصر شده که مبادا قيام مردم عليه حکومت مبارک آنان را به دام يک حکومت اسلامی بيندازد.

XS
SM
MD
LG