لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۸

گاردين: سانسور سخنرانی محمود احمدی نژاد در تلويزيون دولتی ايران


گاردين: سانسور سخنرانی محمود احمدی نژاد در تلويزيون دولتی ايران
گاردين: سانسور سخنرانی محمود احمدی نژاد در تلويزيون دولتی ايران

روزنامه گاردين از سانسور ويديوی سخنرانی رييس جمهوری اسلامی در تلويزيون دولتی ايران خبر داده و نوشته است محمود احمدی نژاد در سخنرانی اخيرش بازداشت افراد نزديک به خود را محکوم کرده بود. گاردين می نويسد در واکنش به سانسور تلويزيون - که فعاليت هايش مستقيما زير نظر رهبر است - پايگاه اطلاع رسانی رييس جمهوری نسخه کامل سخنرانی وی را منتشر کرد. احمدی نژاد در اين سخنرانی به مخالفان خود هشدار داده است که «كابينه، خط قرمزی است كه اگر بخواهند به آن دست اندازی كنند در مقابل آن به وظايف قانونی خود عمل خواهم كرد.»

نيويورک پست با اشاره به رزمايش نظامی اخير سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می نويسد دولت تهران مقارن با اعلام آمادگی ايالات متحده برای خروج از منطقه، آخرين سخت افزارهای نظامی اش را به نمايش گذاشت تا توان ايران برای سلطه بر خاورميانه را به رخ کشورهای همسايه بکشد. نيويورک پست اشاره می کند که نمايش موشک های ميان برد - که به ادعای فرمانده سپاه پاسداران اسرایيل و همچنين پايگاه های نظامی آمريکا در افغانستان، عراق، عربستان سعودی، بحرين و عمان را در تيررس ايران قرار می دهد – نشان دهنده جنون ملاهای ايران برای دسترسی به موشک است.

روزنامه لوموند می نويسد وزير دفاع جمهوری اسلامی اتهام مقام های نظامی آمريکا در مورد ارسال اسلحه و تجهيزات نظامی ايران برای شورشيان عراق و افغانستان را «دروغ های تکراری و مسخره» ای خوانده است «که آمريکا برای توجيه اشتباه های خود به آن متوسل شده است.» مقام های ارشد وزارت دفاع آمريکا بارها تاکيد کرده اند که شورشيان شيعه در عراق وابسته به سپاه قدس و تحت حمايت سپاه پاسداران ايران هستند.

وال استريت جورنال نوشته است به رغم تحريم های تجاری واشنگتن عليه تهران، ايران همچنان به خريد تکنولوژی حساس مخابراتی - از جمله ابزارهای سانسور و سرکوب اينترنتی - از کشورهای غربی ادامه می دهد. اما شناسايی شرکت هايی که ابزار سانسور اينترنتی را در اختيار آن کشور قرار داده اند بسيار دشوار است.

XS
SM
MD
LG