لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۷

واشنگتن پست: حزب اله عراق از ايران دستور می گيرد


واشنگتن پست: حزب اله عراق از ايران دستور می گيرد
واشنگتن پست: حزب اله عراق از ايران دستور می گيرد

آغاز به کار دادگاه رسيدگی به ترور رفيق حريری، سخنان هيلاری کلينتون درباره بحران سياسی سوريه و خبر تماس دولت اوباما با اخوان المسلمين مصر در رسانه ها ی انگليسی زبان بازتاب گسترده ای داشته است.

واشنگتن پست با گزارش حمله موشکی به يک پايگاه در عراق و کشته شدن سه سرباز آمريکايی از قول سخنگوی نظامی آمريکا می نويسد خطر اصلی از ناحيه شبه نظاميان شيعه است که توسط سپاه پاسداران آموزش داده می شوند و از حمايت ايران برخوردارند. حزب اله عراق به گفته اين سخنگو از ايران دستور می گيرد و رهبر شان در ايران اقامت دارد و سپاه قدس امکانات در اختيارشان می گذارد.

وال استريت جورنال درسرمقاله اش به دادگاه رسيدگی به ترور رفيق حريری نخست وزير پيشين لبنان پرداخته و با اشاره به صدور حکم احضاريه اعضای بلندپايه حزب اله می نويسد مصطفی بدرالدين از جمله احضارشدگان و از سران حزب اله، برادرزن عماد مغنيه است. حزب اله به نوشته وال استريت سازمانی منضبط و درهمدستی کامل با سوريه برای همه کارهايش بايد به اربابانش درايران جوابگو باشد. در پايان مقاله می خوانيم سرنوشت عدالت در لبنان را تظاهرات مردم سوريه و شايد مردم ايران عليه دو رژيم بيرحم و سرکوبگر و تغيير اين رژيم ها رقم می زند ونه دادگاه بين المللی.

واشنگتن تايمز به تماس دولت اوباما با گروه اخوان المسلمين مصر پرداخته و در انتقاد از اين سياست می نويسد چنان تماس هايی از پيش محکوم به شکست است. تايمز با اشاره به افت محبوبيت اوباما در مصر می افزايد وضعيت مصر خوب نيست و تماس با اين گروه اسلامگرا به نفع آنهاست و برمشکلات جاری می افزايد.

گاردين به سخنان هيلاری کلينتون درباره سوريه پرداخته که گفته است گذار واقعی به دموکراسی در سوريه تنها با برگزاری يک گردهمايی مخالفان در دمشق انجام نمی شود. خانم کلينتون گفته است از شنيدن افزايش دوباره خشونتها در حلب سرخورده شده است.

نيويورک تايمز می نويسد دولت کويت با تصويب بودجه ۷۰ ميليارد دلاری که ۹۰ درصد آن به يارانه ها اختصاص می يابد درصدد است راهی به جز سرکوب طرفداران دموکراسی را برای راضی کردن کويتی ها درپيش بگيرد.

XS
SM
MD
LG