لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۳

ايران مناسبات خود را با سه متحد کلیدی آمریکا در منطقه تقويت می کند


ايران مناسبات خود را با سه متحد کلیدی آمریکا در منطقه تقويت می کند
ايران مناسبات خود را با سه متحد کلیدی آمریکا در منطقه تقويت می کند

رويدادهای ايران و خاورميانه در روزنامه های جهان بازتاب گسترده ای دارد.

وال استریت جورنال به گردهمايی تهران با عنوان کنفرانس ضدتروریستی پرداخته و می نویسد جمهوری اسلامی با سه متحد کلیدی آمریکا یعنی افغانستان، پاکستان وعراق، پیوندهای خودرا تقویت می کند و می خواهد نقش پررنگ تری درمنطقه درپی بیرون رفتن سربازان آمریکايی ازعراق وافغانستان برعهده بگیرد. روزنامه از علی اکبر صالحی، وزیر امورخارجه ایران، نقل می کند که گفته است سران سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان درباره بسیاری از موضوعها درپی بیرون رفتن نیروهای خارجی ازمنطقه گفتگوکرده اند.

واشنگتن تایمز می نویسد روسیه قول داده است نیروگاه اتمی بوشهر را در شهریورماه راه اندازی کند. روزنامه سخنان سرگی ریابکف، معاون وزارت خارجه روسیه، را نقل می کند که گفته است نیروگاه تکمیل شده است و درماه شهریور راه اندازی می شود. واشنگتن تايمز می افزاید روسیه به موجب قراردادی به ارزش یک میلیارد دلار قول تکمیل و راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر راداده اما این وعده بارها به تاخیر افتاده است. جایگزین کردن بخشی از قطعات آسیب دیده نیروگاه و نفوذ یک نرم افزار مخرب تازه ترین دلیل ها برای این تاخیر، عنوان شده است.

واشنگتن پست با اشاره به بحران رو به وخامت سیاسی درسوریه می نویسدمخالفان رژیم سوریه یک نشست علنی و بزرگ دردمشق پایتخت این کشوربرپا می کنند و راه های برقراری دموکراسی درکشورشان را بررسی می نمایند. واشنگتن پست می افزاید ۲۰۰ تن از مخالفان بشاراسد در رویدادی بی سابقه درسوریه دوران گذار کشور به دموکراسی را بررسی نموده و راه ها ی رسیدن به دموکراسی را مورد گفتگو قرار دهند. به نوشته این روزنامه حکومت ازچنان گردهمائی آگاهی دارد اما مانع برگزاری آن نشده است.

XS
SM
MD
LG