لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۲

واشنگتن پست: تلخی راه نيافتن تيم فوتبال زنان ايران به بازی های المپيک ۲۰۱۲


واشنگتن پست: تلخی راه نيافتن تيم فوتبال زنان ايران به بازی های المپيک ۲۰۱۲
واشنگتن پست: تلخی راه نيافتن تيم فوتبال زنان ايران به بازی های المپيک ۲۰۱۲

رويدادهای ايران و خاورميانه در روزنامه های جهان بازتاب گسترده ای دارد.

در آستانه نشست روز چهارشنبه وزيران نفت اوپک نيويورک تايمز نوشته است نشست پيش رو در گرماگرم آشوب های سياسی در منطقه ای که توليد کننده اصلی نفت جهان است برگزار می شود؛ و با توجه به اشتهای روزافزون چين برای انرژی، تنها راهی که برای جلوگيری از افزايش بهای نفت به نظر می رسد، افزايش توليد است.

نيويورک تايمز می نويسد عربستان سعودی و چند عضو ديگر اوپک تلويحا تمايل خود را به افزايش توليد نفت خام اظهار داشته اند و نماينده جمهوری اسلامی در اوپک نيز اظهار داشته است که آن سازمان برای جبران کمبود نفت و ايجاد موازنه در بازار جهانی تلاش می کند. اما بايد در نظر داشت که افزايش سی و پنج درصدی بهای نفت در يک سال گذشته، به خاطر قطع توليد نفت ليبی بوده است؛ و از سوی ديگر، سقوط دولت يمن می تواند ثبات کشور همسايه اش عربستان سعودی را - که بزرگترين توليد کننده ی نفت اوپک است - به مخاطره بيندازد.

واشنگتن پست نوشته است برای ورزشکاران جدی و حرفه ای، راه نيافتن به بازی های المپيک ۲۰۱۲، مثل يک کابوس است؛ اما اعضای تيم فوتبال زنان ايران، تلخی راه نيافتن به اين بازی ها را بيش ازهر ورزشکار ديگری احساس می کنند. اين روزنامه می نويسد تيم ملی فوتبال زنان جمهوری اسلامی قرار بود روز جمعه در برابر تيم فوتبال زنان اردن بازی کند؛ اما فيفا تيم زنان ايران را به دليل استفاده از حجاب، واجد شرايط ندانست و آن را از حضور در بازيها منع کرد.

روزنامه گاردين به نقل از وکيل مدافع سعيد ملک پور از لغو حکم اعدام وی خبر داده و نوشته است شواهد کارشناسی ارائه شده به دادگاه، فعلاً جلوی صدور حکم اعدام ملک پور را گرفته است؛ ولی وی تا زمان بازبينی پرونده اش و صدور حکم نهايی، در زندان خواهد ماند.

XS
SM
MD
LG