لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۵

يديوت آهارانوت: پوتين شخصاً دستور خرابکاری در تاسيسات اتمی ايران را صادر کرده بود


يديوت آهارانوت: پوتين شخصاً دستور خرابکاری در تاسيسات اتمی ايران را صادر کرده بود
يديوت آهارانوت: پوتين شخصاً دستور خرابکاری در تاسيسات اتمی ايران را صادر کرده بود

روزنامه های انگليسی زبان، رويدادهای خاورميانه و ايران را درحد گسترده ای مورد بررسی و بحث قرار داده اند.

وال استريت جورنال از تلاش جمهوری اسلامی ايران در نفوذ به کامپيوترهای بازرسان آژانس بين المللی انرژی اتمی خبر داده و از قول مقامهای آژانس می نويسد عوامل دولت اسلامی با شنود تلفن و هک کردن اينترنت اين بازرسان هنگام بازرسی تاسيسات اتمی ايران ممکن است به اطلاعات محرمانه ای دست يافته باشند و دولت اسلامی ازاين راه به شناسايی ومجازات عواملی بپردازد که اخبار فوق محرمانه اتمی ايران را به آژانس می دهند.

يديوت آهارانوت، روزنامه اسراييلی، با استناد به اسناد ويکی ليکس از همکاری دولت روسيه با اسراييل به منظور خرابکاری در تاسيسات اتمی ايران خبر داده و می نويسد درسال ۲۰۰۶ پوتين دستور خرابکاری در تاسيسات هسته ای ايران را داد. روزنامه می نويسد جزييات گفتگوی گيديون فرانک، رييس کميسيون انرژی اتمی اسراييل، با ريچارد جونز، سفير آمريکا دراسراييل، درسند ويکی ليکس آمده است. فرانک در ديدار با سفير گفته است محرمانه با سه مقام روس يعنی سرگی ايوانف، وزير دفاع، سرگی لاوروف، وزير خارجه، و سرگی کريلنکو، رييس کميسيون انرژی اتمی روسيه، ديدار کرده و پوتين شخصاً دستور خرابکاری در تاسيسات اتمی ايران را صادرکرده بود.

وال استريت جورنال در مقاله ديگری با اشاره به سخنان رييس جمهوری آمريکا در روز پنجشنبه درباره تحولات جاری خاورميانه می نويسد پرزيدنت اوباما دراين اظهارات، سياست واشنگتن در باره بزرگترين چالش سياست خارجی پس از فروپاشی ديوار برلين و کمونيسم را ترسيم می کند.

نيويورک تايمز به تحريم مقامهای سوری به خاطر زيرپانهادن حقوق بشر و سرکوب آزاديخواهان سوری پرداخته و می نويسد سردار قاسم سليمانی فرمانده قدس سپاه پاسداران ايران نيز که درسرکوب جنبش دموکراسی مردم سوريه به رژيم بشار اسد کمک می کند در فهرست تحريمها ی آمريکا قرار گرفته است.

گاردين چاپ لندن سخنان هومن مجد، تحليل گرايرانی، را در سايت خود قرار داده است. آقای مجد به درستی سياست اوباما در ناآرامی های پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ ايران پرداخته و می گويد چنانچه رييس جمهوری آمريکا کمترين مداخله ای درآن زمان می کرد جمهوری اسلامی ايران سران جنبش سبز را متهم می کرد که عامل آمريکا هستند.

XS
SM
MD
LG