لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۶

پاکستان و سوريه در مطبوعات انگليسی زبان


پاکستان و سوريه در مطبوعات انگليسی زبان
پاکستان و سوريه در مطبوعات انگليسی زبان

تحولات خاورميانه وخاصه سرکوب جنبش دموکراسی خواهی مردم سوريه و کشته شدن اسامه بن لادن همچنان در صدر خبرها و گزارشهای روزنامه های انگليسی زبان قرار دارد.

وال استريت جورنال از اختلاف نظر و شکاف ميان بن لادن و ايمن الظواهری مرد شماره دو القاعده خبر داده و از قول يک مقام اطلاعاتی پاکستان می نويسد اين دو، شش سال پيش ازهم جدا شدند و الظواهری عملا بن لادن را کنارزد. وال استريت جورنال سخنان اين مقام اطلاعاتی پاکستان را تلاش اسلام آباد برای کم اهميت جلوه دادن کشته شدن سرکرده القاعده و ترميم چهره خدشه دار شده دستگاه های اطلاعاتی پاکستان ارزيابی می کند.

واشنگتن تايمز از قول تحليلگران اطلاعاتی می نويسد با دستيابی به شماره تلفن ها و ايميل هايی که در لباس بن لادن جاسازی شده بود پيوند مستحکم سرکرده القاعده با مقامهای بلندپايه دولتی و نظامی پاکستان کاملا روشن می شود و اين امر نگرانی ها را درباره امنيت تاسيسات و جنگ افزارهای اتمی پاکستان، بيشتر می کند. واشنگتن تايمز از اولی هاينونن، معاون پيشين رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی، نقل می کند که از کجا معلوم که نظاميان پاکستان، پلوتونيوم و اورانيوم غنی شده را به القاعده و ديگر گروه های تروريستی نداده باشند؟

گاردين از دستگيری رياض سيف رهبر جنبش دموکراسی سوريه در دمشق توسط نيروهای امنيتی خبر می دهد. جومانه سيف دختر اين فعال مدنی گفته است پدرش در مسجد الحسن در دمشق بازداشت شده است. گاردين از حضور تانکهای سوری در دمشق و حمص گزارش داده و از قول احمد حسين، نويسنده و فعال مدنی سوريه، می نويسد طبقه متوسط پشتيبان رژيم سوريه بسرعت زير پای بشار اسد را خالی می کند

XS
SM
MD
LG