لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۸

واشنگتن پست: مجاهدين می گويد ايران ۱۰۰ هزار دستگاه سانتريفيوژ توليد کرده است


واشنگتن پست: مجاهدين می گويد ايران ۱۰۰ هزار دستگاه سانتريفيوژ توليد کرده است
واشنگتن پست: مجاهدين می گويد ايران ۱۰۰ هزار دستگاه سانتريفيوژ توليد کرده است

نيويورک تايمز به تظاهرات طلبه های خارجی مقيم قم به طرفداری از شيعيان بحرين پرداخته و می نويسد اين روحانيان که لهجه غليظ غيرايرانی داشتند در برابر سفارت عربستان درتهران عليه آمريکا، خاندان سعود، و خاندان خليفه در بحرين شعار می دادند و بعضی شان هم به زبان های عربی و اردو شعار خمينی رهبر ماست می دادند.

اين روزنامه در مقاله ای ديگر از تظاهرات مردم دمشق عليه رژيم سوريه در روز پنجشنبه خبر داده و می نويسد اين تظاهرات درواقع تدارکی برای تظاهرات گسترده تر جمعه و روزهای آينده درسراسر سوريه عليه حکومت خاندان اسد است. مخالفان دولت، شهرک های حومه دمشق را که کانون تظاهرات اخير بوده است، حلقه انقلاب ناميده اند.

واشنگتن پست از افشاگری مجاهدين خلق درباره برنامه مخفی هسته ای ايران گزارشی دارد و می نويسد اعضای اين گروه روز پنجشنبه گفتند درکرج کارخانه ساخت قطعات سانتريفيوژ احداث شده اما ظاهر کارخانه نشان می دهد که درآنجا قطعات موتور ساخته می شود. به گفته افراد اين سازمان ايران تاکنون ۱۰۰ هزار دستگاه سانتريفيوژ توليد کرده است.

وال استريت جورنال از حمله نيروهای مسلح عراقی با زره پوش ها به اردوگاه اشرف که هزاران نفر از افراد عضو سازمان مجاهدين خلق درآنجا مستقرند خبر داده و از قول سخنگوی سازمان می نويسد ۳۱ نفر در اين حمله کشته شده اند. حصارهای اردوگاه تخريب شده و ۵ سربازعراقی نيز زخمی شده اند. وال استريت جورنال می افزايد منبع مستقلی حمله روز جمعه به اردوگاه اشرف را تاييد نکرده است.

واشنگتن تايمز به حمله شديد سعد حريری نخست وزير موقت لبنان به جمهوری اسلامی اشاره کرده و می نويسد آقای حريری آنچه را مداخله وقيحانه ايران درامور داخلی لبنان و کشورها ی عربی ناميده محکوم کرده است. اين روزنامه در مقاله ای ديگر به جنگ جهانی اسراييل عليه حماس پرداخته و نوشته است اسراييل درماه گذشته يک کشتی آلمانی پر ازموشک ها ی ساخت چين را که ازسوی ايران برای حماس فرستاده می شد در مديترانه توقيف کرد.

گاردين از پيشنهاد امروز رجب طيب اردوغان، نخست وزير ترکيه، برای آتش بس در ليبی و پيشنهاد عقب نشينی نيروهای قذافی از برخی شهرها خبر داده است.

XS
SM
MD
LG