لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۸

گاردين: راهکار جسورانه بشار اسد نشانه اراده رژیم سوريه در سرکوب بیشتر است


گاردين: راهکار جسورانه بشار اسد نشانه اراده رژیم سوريه در سرکوب بیشتر است
گاردين: راهکار جسورانه بشار اسد نشانه اراده رژیم سوريه در سرکوب بیشتر است

گاردین درباره سخنان روز چهارشنبه بشار اسد در پارلمان سوریه می نویسد بشار حاضر نشد آن امتیازهايی را که در مصر و تونس به مردم داده شد برای کشورش در نظر بگیرد چون دادن امتیاز یعنی آمادگی حکومت برای دادن امتیازهای بیشتر. واین راهکار جسورانه بشار اگر نشانه اعتماد به نفس بیشتر نباشد نشانه اراده رژیم درسرکوب بیشتر است.

واشنگتن تایمز هم به آن بخش از سخنان بشاراسد اشاره دارد که مخالفان خود را توطئه گر و یک گروه اندک خوانده و گفته است وضعیت سوریه با اوضاع مردم منطقه که خواهان آزادی اند فرق بسیار دارد.

اما فشار واشنگتن بر دولت آلمان با هدف جلوگیری از پرداخت پول نفت به ایران توسط هند عنوان مقاله نیویورک تایمز است. روزنامه با اشاره به فشار های آمریکا بر مقامهای آلمان در این باره، می نویسد چنین پیداست که آن فشارها کارآيی نداشته و هند از راه بانک آلمانی پول نفتی را که از ایران می خرد به تهران می پردازد. مقامهای آلمانی می گویند راه قانونی برای مانع شدن از پرداخت پول نفت ایران توسط هند از طریق بانکهای آلمانی وجود ندارد. هند ۱۵ درصد نفت مصرفی خود را از ایران می خرد.

وال استریت جورنال موضوع پیوستن هنگ کنگ به تحریم بین المللی ایران را مطرح کرده و می نویسد هنگ کنگ به موجب قانون تازه ای که وضع کرده مجازاتهای بین المللی علیه ایران را به اجرا می گذارد. به موجب این قانون دارائی های دولتی ایران مسدود می شود، و خط کشتیرانی متعلق به جمهوری اسلامی از سفر منع می شود. گفته می شود این شرکت کشتیرانی در برنامه مشکوک هسته ای ایران دخالت فعال دارد.

واشنگتن پست درباره افشای نقشه انبارها، سنگرها و دستگاه های جاسوسی حزب اله لبنان در جنوب این کشور در مرز با اسرايیل، توسط دولت اسرايیل، مقاله ای دارد که درآن گفته شده است حزب اله در جنوب رود لبنانی ۵۵۰ سنگر زیرزمینی، ۳۰۰ دستگاه ردیابی، و ۱۰۰ انبار مهمات مخفی کرده در حالی که به موجب قطعنامه شورای امنیت این نقطه مرزی، یک منطقه بدون تسلیحات اعلام شده است. اسرايیل، ایران و سوریه را متهم می کند که درجنوب لبنان برای حزب اله روستاهای موشکی دایر کرده اند.

XS
SM
MD
LG