لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

بازتاب خبرهای ايران در رسانه های بين المللی


بازتاب خبرهای ايران در رسانه های بين المللی
بازتاب خبرهای ايران در رسانه های بين المللی

ادامه اختلاف محمود احمدی نژاد با آيت الله خامنه ای، آزمايش موشکی ايران و بازداشت دو فعال جنبش زنان ايران از موضوع هايی است که روزنامه های انگليسی زبان به آنها پرداخته اند.

وال استريت جورنال سخنان ويليام هيگ، وزير امور خارجه بريتانيا را، در مجلس عوام درباره آزمايش مخفيانه يک موشک قادر به حمل کلاهک اتمی در ايران نقل کرده و افزوده است ايران دست کم سه موشک ميان برد باليستيک را آزمايش کرده است.

واشنگتن تايمز با نقل همين خبر می افزايد وزير امور خارجه بريتانيا در مورد تلاش تهران در افزايش توان غنی سازی اورانيوم با درجه خلوص بالاتر در فردوی قم ابراز نگرانی کرده است.

گاردين به هشدار احمدی نژاد درباره بازداشت نزديکانش پرداخته و می نويسد تاکنون ۲۵ تن از نزديکان رييس جمهوری بازداشت شده اند و محافظه کاران نزديک به آيت الله خامنه ای از احمدی نژاد می خواهند از رحيم مشايی فاصله بگيرد.

واشنگتن پست با اشاره به بالا گرفتن حمله رسانه ها و مجلس به رييس جمهوری در يکی دو هفته اخير می نويسد آقای خامنه ای در واکنش به هوکردن محمود احمدی نژاد در مجلس خواسته است شأن مجلس حفظ شود و از رسانه ها نيز خواسته است شايعه ها عليه رييس جمهوری را منتشر نکنند.

واشنگتن تايمز می نويسد حمله های تند به احمدی نژاد، واکنشی است از سوی دستگاه روحانيت حاکم که تا پيش از اين وی را مطلوب ترين گزينه برای رياست جمهوری می دانست و اکنون از او چهره يک دشمن و برانداز را ترسيم می کنند چرا که او با به چالش کشيدن روحانيت درصدد گسترش قدرت خود بوده است.

گاردين با نشر خبر بازداشت مهناز محمدی فيلمساز و فعال زنان توسط اطلاعات سپاه، به نقل از سايت کلمه نزديک به ميرحسين موسوی می نويسد دليل بازداشت او ذکر نشده است. گاردين به بازداشت مريم مجد فعال حقوق زنان و عکاس خبرنگار ورزشی اشاره کرده و گفته است وی در زندان مخوف اوين نگاهداری می شود.

XS
SM
MD
LG