لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۹

ایران در مطبوعات جهان


ایران در مطبوعات جهان
ایران در مطبوعات جهان

وال استریت جورنال درمقاله ای به متهم شدن نزدیکان احمدی نژاد به جادوگری و جن گیری پرداخته و می نویسد سیدصادق جن گیر اصفهانی با خواندن آیه های قرآن و مالیدن دست ها به هم، جن ها ی خودرا احضار می کند. او از سران جن گیر درخدمت دولت احمد ی نژاد است و می گوید دوبار با رییس جمهوری دیدار داشته و از راه نزدیکانش با او ارتباط دائم دارد.

سید صادق می افزاید با جن های خود در حیطه جن های اسراییل نفوذ می کند تا بداندآنها از برنامه اتمی اسرائیل چه می دانند، و دستگاه های اطلاعاتی آمریکا ازجمله سی آی ای برای ایران چه برنامه های مخفی پیش رو دارند. واشنگتن درجنگ نرم با ایران چه طرحی دارد؟ع ربستان سعودی برای امام غائب شیعه چه توطئه ای تدارک دیده و اسراییل تا چه حد از برنامه هسته ای ایران خبر دارد؟

سید صادق جن گیر می گوید هر ماه برای آقای خامنه ای هم پیامی می فرستد اما نمی داند که او از پیام استفاده می کند یا نه؟

در همین حال واشنگتن تایمز به اقدام دولت اوباما در تحریم سپاه پاسداران ، بسیج و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و فرمانده این نیرو پرداخته و می نویسد این نهادها به اتهام سرکوب جنبش دموکراسی خواهی مردم ایران در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ مورد تحریم قرار می گیرند. واشنگتن تایمز این سخن هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا را دراین مورد نقل می کند که گفته است تازه ترین تحریم ها تعهد ما را در مسئول شناختن مقام های حکومت ایران به اتهام زیر پا نهادن حقوق بشر و محروم کردن شهروندان از حقوق قانونی و فرصت های پیش رویشان نشان می دهد .خانم کلینتون حکومت ایران را به دورویی متهم کرده و گفته است حکومت درحالی که ادعای حمایت از دمکراسی خواهان منطقه را دارد،شهروندان معترض و دمکراسی خواه را به قتل می رساند. وزیرخارجه آمریکا گفته است تاریخ جمهوری اسلامی پر از سرکوب ناراضیان است و نشان می دهد حکومت حاضر نیست به صدای مردم این کشور گوش فرا دهد.

نیویورک تایمز از آماده شدن ارتش سوریه برای سرکوب خونین مردم شهر جِسرالشُغور خبرداده و می نویسد پس آزآنکه سربازان و پلیس این شهر به مردم پیوستند حالا ارتش به فرماندهی برادر بشار اسد آماده سرکوب مردم با توپ و تانک است.

گاردین درمقاله ای به قلم حیدرخوئی از دولت عراق می خواهد به نشانه همدلی باآزادیخواهان منطقه از جنبش دمکراسی خواهی مردم سوریه پشتیبانی کند. حیدرخوئی می افزاید چنان تغییری درسیاست بغداد و حمایت از تغییر در دمشق، پیامی است به دیکتاتورهای منطقه و گسست عراق با وفاداری های فرقه ای. نویسنده با اشاره به حمله ناراضیان سوری به اتوبوس حامل ایرانیان درآن کشور می افزاید سیاست حمایت تهران از رژیم بشار اسدموجب شده است به ایرانیانی که دراین ماجراها بی تقصیرند حمله شود و گناه دولتشان درحمایت از حکومت سوریه به پای مردم ایران نوشته شود.

XS
SM
MD
LG