لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۵

واشنگتن تايمز: سعوديها نگران حمله نظامی يک ايران مجهز به جنگ افزارهای اتمی هستند


واشنگتن تايمز: سعوديها نگران حمله نظامی يک ايران مجهز به جنگ افزارهای اتمی هستند
واشنگتن تايمز: سعوديها نگران حمله نظامی يک ايران مجهز به جنگ افزارهای اتمی هستند

وال استريت جورنال می نويسد رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا، در ديدار از عربستان سعودی، حکومت ايران را به مداخله در امور داخلی بحرين متهم کرده و گفته است واشنگتن در مورد مداخله تهران در امور کشورهای منطقه از جمله بحرين مدارکی در دست دارد. رابرت گيتس به نوشته وال استريت جورنال بخش زيادی از گفتگوهای چهارشنبه خود را با ملک عبداله، پادشاه سعودی، به تلاش تهران در بهره برداری از وضعيت جاری خاورميانه و ايجاد مشکل در کشورهای منطقه، اختصاص داده است.

واشنگتن تايمز درباره ديدار رابرت گيتس با ملک عبداله می نويسد پادشاه آشکارا و از اين زاويه از ناآرامی های منطقه ناراحت است که اين بحرانها تا چه پايه بر نقش سعوديها به عنوان عامل موازنه کننده ايران، آسيب می رساند. به نوشته واشنگتن تايمز سعودی ها بيش ازآنکه از استقرار دموکراسی در مصر نگران باشند نگران تهديدی هستند که حمله نظامی يک ايران مجهز به جنگ افزارهای اتمی می تواند متوجه عربستان سعودی سازد.

نيويورک تايمز می نويسد دولت سودان اسراييل را به حمله هوايی به يک خودرو در آن کشور که به کشته شدن دو نفر انجاميد متهم کرده است. اين روزنامه می نويسد خودرويی که در بندر سودان در دريای سرخ مورد حمله قرار گرفته، حامل سلاح برای حماس درغزه بوده و سودان به صورت راه قاچاق سلاح به نوار غزه در آمده است. دولت سودان، حمله را تعرضی به حاکميت خود قلمداد کرده و گفته است از اسراييل به سازمان ملل شکايت خواهد کرد. در سال ۲۰۰۹ نيز در حمله هوايی اسراييل به کاروان قاچاق سلاح به غزه بنا به ادعای خارطوم نزديک به ۱۰۰ نفر، کشته شدند. اسراييل در اين مورد اظهارنظر نکرده است.

گاردين چاپ لندن درباره امتيازهای دولت بشار اسد به مسلمانان سنتی در سوريه گزارشی دارد و می نويسد در واکنش به بحران سياسی جاری در سوريه رژيم اين کشور، تنها قمارخانه سوريه را تعطيل کرده و اجازه داده است آموزگاران زن از حجاب اسلامی، استفاده کنند . فعالان سوری طرفدار دموکراسی به نوشته گاردين از مردم کشور خواسته اند در هفته ای که از چهارشنبه آغاز شد در سراسر کشور به خيابان ها بروند و در گراميداشت ياد ۸۰ نفری که در تظاهرات روزهای گذشته توسط نيروهای دولتی کشته شدند راه پيمايی کنند. گاردين می افزايد رژيم سوريه کاملاً سکولار است و امتيازهای تازه دولت به اسلامگراها امری غيرعادی به نظر می رسد.

XS
SM
MD
LG