لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۰

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن هفته آینده در یک روز از «ایالت آوردگاه» مینه‌سوتا دیدن خواهند کرد


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

پرزیدنت دونالد ترامپ و جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری، طبق اعلام ستاد‌های انتخاباتی‌شان، روز جمعه آینده در یک روز با هواداران خود در ایالت مینه‌سوتا دیدار خواهند کرد.

مینه‌سوتا یکی از چند «ایالت نوسانی» (یا ایالت آوردگاه) است؛ اصطلاحی در سیاست آمریکا برای هر ایالتی که یک نامزد جمهوریخواه یا دموکرات می‌تواند در آن به صورت نوسانی پیروز شود. به نظر بسیاری از کارشناسان، پیروزی در این ایالت‌ها نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ را تعیین می‌کند.

هم پرزیدنت ترامپ و هم جو بایدن تیم‌های خود را این هفته و پیش از دیدارشان از این ایالت به مینه‌سوتا فرستاده‌اند؛ جایی که پسر رئیس جمهوری، دونالد ترامپ جونیور، برای پدرش، و جیل بایدن برای همسرش تبلیغ می‌کنند.

به گزارش روزنامه محلی، مینه‌سوتا استار تریبیون، این حقیقت که پرزیدنت و جو بایدن هر دو برای کارزار انتخاباتی در مینه‌سوتا در یک روز برنامه ریزی کرده‌اند، تاکیدی است بر اهمیت این ایالت در رقابت برای کسب مقام ریاست جمهوری.

مینه‌سوتا که مدت‌ها در عرصه سیاست ریاست جمهوری به عنوان یک ایالت دموکرات شناخته می‌شد، در ۱۱ انتخابات ریاست جمهوری قبلی (در طول ۴۴ سال بین ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۶) به نامزد دموکرات رأی داده است، اما امسال مینه‌سوتا، پس از آن که نظرسنجی‌های عمومی نشان از حمایت فزاینده از حزب جموریخواه در آنجا دادند، در کانون توجه کارزار انتخاباتی پرزیدنت ترامپ قرار گرفته است و اکنون پیش‌بینی می‌شود رقابت در مینه‌سوتا در نوامبر بسیار تنگاتنگ باشد.

XS
SM
MD
LG