لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۱

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن در مورد این که چگونه چین هزینه عدم شفافیت خود در رابطه با ویروس کرونا را خواهد پرداخت توضیح دادند


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن در جریان مناظره شامگاه پنجشنبه یکم آبان با پرسشی در خصوص این که چگونه چین را به دلیل نداشتن شفافیت کامل در مورد ویروس کرونا پاسخگو می‌کنند، روبرو شدند.

کریستن وِلکر، خبرنگار شبکه ان‌بی‌سی نیوز که مجری این مناظره بود، از جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا، پرسید: «آیا اگر شما رئیس جمهوری بودید، چین را مجبور به پرداخت هزینه می‌کردید؟»

جو بایدن در پاسخ گفت: «ما باید بقیه دوستان‌مان را با خودمان همراه کنیم و به چین بگوییم: این‌ها مقررات هستند. شما یا آنها را رعایت می‌کنید و یا اگر آنها را رعایت نکنید، به لحاظ اقتصادی بهایش را خواهد پرداخت.»

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به همین پرسش، تاکید کرد که سیاست‌هایش تاکنون چین را مجبور به پرداخت کرده است.

پرزیدنت ترامپ گفت: «چین دارد [این هزینه را] می‌پردازد. آن‌ها دارند میلیاردها و میلیاردها دلار می‌پردازند.» وی افزود که چین حتی مجبور به کاهش ارزش واحد پول خود شد تا بتواند این پرداخت‌ها را انجام دهد.

پرزیدنت ترامپ افزود: «من بر فولادی که آنها با قیمت پایین صادر می‌کردند ۲۵ درصد تعرفه وضع کردم. آنها داشتند صنایع فولاد ما را از بین می‌بردند.» وی تاکید کرد، تعرفه‌های وضع شده توسط دولت او برای مقابله با واردات کالاهایی که قیمت آنها به طور غیرواقعی پایین آورده شده بود، روند نزولی صنایع فولاد آمریکا را معکوس کرد و آن صنایع را حفظ کرد.

دومین و آخرین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری شامگاه پنجشنبه یکم آبان در شهر نشویل ایالت تنسی برگزار شد و به مدت ۹۰ دقیقه ادامه داشت.

این مناظره در سراسر کشور از شبکه‌های تلویزیونی و نیز از چندین بستر دیجیتال پخش شد.

فرانک فارنکوف، که ریاست مشترک کمیسیون مناظره‌های ریاست ‌جمهوری را بر عهده دارد، پیش از آغاز مناظره پنجشنبه گفت:‌ «به گزارش نیلسِن، اولین مناظره که چند هفته پیش برگزار شد، ۷۸ میلیون بیننده داشت. این آمار، بینندگان [شبکه] سی‌-‌اسپن و کسانی را که آن مناظره را در کامپیوترها، آیفون‌ها، و آیپدهای خود دیدند، دربر نمی‌گیرد. ما فکر می‌کنیم این مناظره امشب می‌تواند ۱۰۰ میلیون بیننده داشته باشد.»

XS
SM
MD
LG